W jaki sposób powinniśmy przygotowywać się do podróży samochodem? Co jest ważne, o jakiego rodzaju rzeczach należy pamiętać?

Moje wpisy

W jaki sposób najlepiej przygotować się do wyjazdu? Tak właściwie istnieje wiele opinii w tej kwestii, jednak najważniejsze to wiedzieć o paru podstawowych rzeczach, jakie trzeba spełnić, jeśli chcemy bezpiecznie dotrzeć na miejsce. Każdy z nas to przyzna, że przygotowanie do podróży należy przeprowadzić odpowiednio wcześnie, choć i to zależy, w jak długą drogę się wybieramy. Jeśli mamy w planach dojechać gdzieś na terenie naszego kraju, to potrzebna będzie szczegółowa mapa Polski, a jeszcze lepiej jeśli będzie to nawigacja gps.

podróż samochodem
Author: Rocco Demas
Source: http://www.flickr.com
To właściwie bardzo istotne, gdyż nawet jeśli czujemy się bezpiecznie na naszych polskich drogach, to jednak nie zapominajmy, iż wszędzie, także i u nas, można zabłądzić - to może być pomocne. Zresztą, po co na darmo błądzić, chyba żaden kierowca nie jest zadowolony z takiej sytuacji. Istotne także w każdej podróży jest żeby mieć telefon komórkowy, który będzie przydatny w różnych sytuacjach na drodze, na przykład podczas wypadku.

Trzeba wiedzieć jednakże, że potrzebny jest też zestaw głośnomówiący, bo rozmowa przez “komórkę” podczas prowadzenia samochodu jest łamaniem prawa - trzeba to mieć. Możemy za to dostać naprawdę spory mandat. Jeżeli wybieramy się za granicę musimy sprawdzić, czy posiadamy roaming, żeby móc dzwonić do Polski. Co ważne, trzeba mięć świadomość, że jak jedziemy na zagraniczny urlop to musimy wykupić ubezpieczenie na zdrowie, ale również dodatkowe assistance, a to gdyby nasz samochód się zepsuł. Tego rodzaju przypadki się czasem zdarzają, a bez odpowiedniego ubezpieczenia będziemy musieli radzić sobie sami, co nierzadko jest zadaniem bardzo trudnym.Zależnie od tego, w jakim kraju będziemy pewnie ciężko będzie z komunikacją, a przy tym trzeba liczyć się z dużymi wydatkami. No i na koniec trzeba pamiętać, iż bez względu na to jaki kraj odwiedzamy, powinniśmy przeczytać o nim jak najwięcej, a co ważne tego, jak się jeździ tym miejscu po drogach, czy jest bezpiecznie, czy policja może domagać się łapówek, czy na drogach występują dziwne, groźne sytuacje? To wszystko jest niesamowicie istotne, bo łatwo będzie zareagować, gdy taka sytuacja się pojawi. Obecnie, by dotrzeć do takich informacji nie dużego problemu. Trzeba tylko poszperać w sieci.