Innowacyjna usługa Ministerstwa Finansów bardzo upraszcza rozliczanie pitów

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Wypełnianie pitu nie należało nigdy do najprzyjemniejszych obowiązków. Jednakże od paru lat funkcjonują rozmaite metody, które znacząco te formalności upraszczają.
pracownicy
Author: Green Office Engro
Source: http://www.flickr.com


Jedną z nich na pewno jest możliwość składania zeznania przez Net.


Podatnik
Author: NCDOTcommunications
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli męczymy się z wypełnianiem papierowego pitu i przysparza nam to trudności, a nasi znajomi powtarzają wciąż rozlicz pit przez Internet, to być może opłaca się wziąć te słowa do serca. Jest to dobry sposób na to, żeby sprawnie mieć z głowy te nieprzyjemne formalności. Ważne jest to, iż rozliczanie pitu poprzez Net umożliwia ominięcie uciążliwych kolejek w Urzędzie Pocztowym. Ponadto specjalny skrypt jest bardzo pomocny w wyliczaniu za nas wielu kwot. Jeżeli zatem znajomi męczą nas powtarzając rozlicz pit przez Internet, to może opłaci się ich wysłuchać i uprościć sobie życie.


pfr
Author: János Balázs
Source: http://www.flickr.com


W 2016 roku Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę wstępnie uzupełnionego pitu. Nosi ona nazwę PFR i dotyczy pitów 37 oraz 38. Jest to wyjątkowo pomocna zmiana, która sprawia, że praktycznie nasze zeznanie zostaje uzupełnione przez urzędników, a my otrzymujemy jedynie gotowy druk do sprawdzenia oraz potwierdzenia. Oczywiście nie mamy przymusu używania PFR - Pitax. Jeżeli tego nie chcemy, to po prostu ignorujemy tę usługę. Warto jednakże się nad tym zastanowić, ponieważ jest to bardzo pomocne.
Ta metoda bez wątpienia pozwoli uniknąć bardzo wielu pomyłek, szczególnie literówek, które są koszmarem bardzo wielu ludzi. Jeśli nasz pit nie jest skomplikowany, to być może wstępnie wypełnione druki bardzo ułatwią nam życie i pozwolą oszczędzić czas.