Powtarzalność nasza codzienna. Jak to jest z tym poszukiwaniem sensu w normalnych dniach? Czy w ogóle warto się starać?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Każdego roku czekają nas konkretne zdarzenia, jakie mogliśmy już poznać, które są powtarzalne i po prostu powtarzają się, jak cykliczne jest nasze życie. Jeśli bowiem spojrzymy na przyrodę, to wszyscy wiemy, że istnieją pory roku, jakie zachodzą po sobie. Jeśli spojrzymy na nasze życie, to także dostrzeżemy, iż kalendarz w każdym roku prezentuje się niemal identycznie, są te same dni, ale jest inny rok. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego i nie wyobrażamy sobie, żeby mogło być inaczej.
pit online
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Każdy rok to nowe wyzwania, lecz wiele z nich jest takich samych co roku. Na przykład składanie deklaracji podatkowej, w tym roku będzie to Pit za 2014, w następnym roku znów to zrobimy, to owa powtarzalność - . Więc liczby są zmienne, lecz tak naprawdę wiele rzeczy się powtarza. Każdego roku celebrujemy te same święta, oczekujemy tych samych dni, celebrujemy imieniny i urodziny, chociaż i tak niezwykle czuć upływ czasu.
Niestety, jest to nieuniknione, ponieważ chociaż powtarzalność występuje dla każdego, to jednakowoż każdego roku stajemy się trochę innymi osobami. Tak to już jest, nieuniknioność upływu czasu jest także potwierdzeniem powtarzalności, w wolnym tłumaczeniu, to że tak dużo rzeczy się powtarza świadczy o tym, że wszystko przemija. Właśnie to podczas okresu jesiennego, a tym bardziej w zimę to czuć, gdyż w lato jesteśmy trochę rozmarzeni, trochę w innej rzeczywistości i nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami. Pora na refleksję przychodzi, kiedy robi się zimno, kiedy nasze plany wakacyjne znowu muszą
rozliczenie
Author: Bas Evers
Source: http://www.flickr.com
dojrzeć do lata. Istnieją jednak ludzie, którzy dobrze się w tym czują, w tej powtarzalności, ponieważ wyraża to w jakiś sposób poziom naszego bezpieczeństwa.Bo jakby to było, gdyby każdy dzień był niepewnością, a każdy rok wielką niewiadomą? Właściwie tak jest, przecież nie możemy wiedzieć czy dany rok przyniesie szczęście (może jakąś wygraną) czy raczej coś nieprzyjemnego (choroba, śmierć kogoś bliskiego), niemniej, to że są te same punkty w każdym roku sprawia, iż posiadamy konkretne drogowskazy. To tak jak chodzimy po górach lub jeździmy samochodem po obcym mieście. Aby się nie zgubić potrzebujemy drogowskazów. Drogi są wszędzie takie same, lecz nie zawsze trafiamy w odpowiednie miejsce, a żeby się nie zgubić potrzebujemy wsparcia, właśnie w postaci tych punktów. Dlatego każdy z nas ich potrzebuje – w większym lub mniejszym stopniu.