Z jakiego powodu należałoby poznać trochę dokładniej niezwykle ciekawą historię miasteczka Olsztyn Mrongowiusza?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Olsztyn to śliczne stare miasteczko, które jest położone w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego. Wstępne wzmianki o niniejszym miasteczku pochodzą z lat 30-tych XIV w.
ogłoszenie
Author: Classic Film
Source: http://www.flickr.com


. Miasteczko to ma ok. 170 tys mieszkańców i tworzy istotny węzeł drogowy oraz kolejowy.


Poprzez większość osób Olsztyn Mrongowiusza wiąże się z popularnym na całym świecie astronomem, o którym twierdzi się, iż powstrzymał słońce, a poruszył kulę ziemską. Tak, rozmowa oczywiście o polskim geniuszu - Mikołaju Koperniku. Taki człowiek wielu talentów był m.in. doktorem oraz astronomem, jednak również - i to właśnie w mieście o nazwie Olsztyn Mrongowiusza - administratorem dóbr kapituły warmińskiej był nie kto inny a akurat kanonik fromborski Mikołaj Kopernik. W 1521 roku przygotował on m.in. efektywnie do obrony przed Krzyżakami tamtejszy zamek. Do dzisiaj przed wkroczeniem do niego znajduje się pomnik tego wielkiego człowieka. Należałoby dopowiedzieć, że łącznie Olsztyn Mrongowiusza posiada aktualnie 2 posągi takiego naszego wielkiego przodka. Żeby żył 300 lat później, może obroniłby miasto także przed skutkami wojen napoleońskich.


Klientka u fryzjerki
Author: Special Olympics Connaught
Source: http://www.flickr.com


A co obecnie znajduje się w miasteczku o nazwie Olsztyn Mrongowiusza? Cóż, niemało różnych spółek. Są to między innymi renomowane biura skarbowe, apteki, szkoły, kina, ale także np. przedstawicielstwa ogromnych światowych koncernów, także z dziedziny motoryzacyjnej. Nie można nie wspomnieć o znacznej liczbie różnorodnych wielkich światowych sieciach gastronomicznych.
Takowy rozwój miasta pod nazwą Olsztyn Mrongowiusza ciągnie się bez przerwy od drugiej połowy XIX wieku, gdy to ludność Olsztyn Mrongowiusza powiększyła się aż czterokrotnie.