Co to jest windykacja i czy powinniśmy z niej korzystać, gdy bez efektów próbujemy odzyskać swoje pieniądze?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Uchylanie się partnera biznesowego od dokonania zapłaty to sytuacja, w jakiej wiele firm zmuszonych jest do zaczęcia działań windykacyjnych. Pod pojęciem windykacji rozumieć trzeba dochodzenie roszczeń w granicach dopuszczalnych przez prawo. W celu odzyskania pieniędzy podejmuje się różne kroki, rozpoczynając od prób polubownego rozwiązania konfliktu. Windykacja polubowna, definiowana także przedsądową, polega tak naprawdę na monitowaniu dłużnika.


kancelaria  z Lublina
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Wykonuje się w tamtym czasie takie czynności jak listowne i telefoniczne wezwania do zapłaty, a również osobiste spotkania, w celu ustalenia odpowiednich dla obu stron warunków spłaty. Dość często działania te okazują się wystarczające, dzięki czemu nie ma potrzeby kierowania sprawy do sądu.

Windykacja sądowa (zobacz okazję dotyczącą produktu: Adwokat Wrocław - Waliduda) ma miejsce wtedy, kiedy polubowne próby porozumienia okazały się zbyt mało skuteczne. Na tym etapie działania bardzo istotne jest zebranie pełnej dokumentacji, która stwierdza zaistnienie obowiązku uiszczenia zapłaty, a także wsparcie właściwego prawnika, specjalizującego się w tym obszarze działania. Niestety, czasami nawet satysfakcjonujący wyrok sądu okazuje się niewystarczający. W takiej sytuacji niezbędne jest podjęcie radykalnych działań, co oznacza przeprowadzenie windykacji komorniczej. Przeważnie tego rodzaju działania zaczyna się od egzekucji z rachunku bankowego. Warto pamiętać o tym, że wierzyciel jest w stanie skorzystać z pomocy firmy specjalizującej się w windykacji, przykładowo windykacjwindykacja (tu)a, a także zdecydować się na sprzedaż wierzytelności, co pozwala na uniknięcie długiej walki o odzyskanie długu.


Wszystko tak naprawdę jest zależne od tego, co pragniemy osiągnąć. Musimy wiedzieć, że tego rodzaju sprawy są trudne i ciągną się długo, więc bez pomocy właściwej firmy windykacyjnej nie mamy szans na szybkie rezultaty. Często już windykacja polubowna może poskutkować, więc nie trzeba dłużej starać się o zwrot swoich pieniędzy. Niestety, wiele spraw trafia do sądu, tak więc jeśli chcemy skutecznie odzyskać pieniądze trzeba wybrać jak najbardziej fachową i najbardziej sprawdzoną firmę windykacyjną. To gwarancja, że nasza sprawa nie utknie na wiele lat w próżni, a nasze pieniądze powrócą tam, gdzie ich miejsce, czyli do naszego portfela.