Co to jest windykacja i czy powinniśmy z niej korzystać, gdy bez efektów próbujemy odzyskać swoje pieniądze?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Uchylanie się partnera biznesowego od dokonania zapłaty to sytuacja, w jakiej wiele firm zmuszonych jest do zaczęcia działań windykacyjnych. Pod pojęciem windykacji rozumieć trzeba dochodzenie roszczeń w granicach dopuszczalnych przez prawo. W celu odzyskania pieniędzy podejmuje się różne kroki, rozpoczynając od prób polubownego rozwiązania konfliktu. Windykacja polubowna, definiowana także przedsądową, polega tak naprawdę na monitowaniu dłużnika.

kancelaria  z Lublina
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Wykonuje się w tamtym czasie takie czynności jak listowne i telefoniczne wezwania do zapłaty, a również osobiste spotkania, w celu ustalenia odpowiednich dla obu stron warunków spłaty. Dość często działania te okazują się wystarczające, dzięki czemu nie ma potrzeby kierowania sprawy do sądu.Windykacja sądowa ma miejsce wtedy, kiedy polubowne próby porozumienia okazały się zbyt mało skuteczne. Na tym etapie działania bardzo istotne jest zebranie pełnej dokumentacji, która stwierdza zaistnienie obowiązku uiszczenia zapłaty, a także wsparcie właściwego prawnika, specjalizującego się w tym obszarze działania. Niestety, czasami nawet satysfakcjonujący wyrok sądu okazuje się niewystarczający. W takiej sytuacji niezbędne jest podjęcie radykalnych działań, co oznacza przeprowadzenie windykacji komorniczej. Przeważnie tego rodzaju działania zaczyna się od egzekucji z rachunku bankowego. Warto pamiętać o tym, że wierzyciel jest w stanie skorzystać z pomocy firmy specjalizującej się w windykacji, przykładowo windykacjwindykacja (kliknij po szczegóły)a, a także zdecydować się na sprzedaż wierzytelności, co pozwala na uniknięcie długiej walki o odzyskanie długu.

Wszystko tak naprawdę jest zależne od tego, co pragniemy osiągnąć. Musimy wiedzieć, że tego rodzaju sprawy są trudne i ciągną się długo, więc bez pomocy właściwej firmy windykacyjnej nie mamy szans na szybkie rezultaty. Często już windykacja polubowna może poskutkować, więc nie trzeba dłużej starać się o zwrot swoich pieniędzy. Niestety, wiele spraw trafia do sądu, tak więc jeśli chcemy skutecznie odzyskać pieniądze trzeba wybrać jak najbardziej fachową i najbardziej sprawdzoną firmę windykacyjną. To gwarancja, że nasza sprawa nie utknie na wiele lat w próżni, a nasze pieniądze powrócą tam, gdzie ich miejsce, czyli do naszego portfela.