Najpopularniejsze miejscowości wczasowe w Polsce

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Decydując się na urlop w południowej Polsce do wyboru będzie sporo ciekawych miejsc. Przede wszystkim ta część kraju kusi miłośników górskich wycieczek, a w zimie narciarstwa i snowboardingu. Kierując się od wschodnich krańców są Bieszczady, dzikie, nieokiełznane i tajemnicze.
Istebna
Author: Marcus Povey
Source: http://www.flickr.com
W Bieszczadach zniknąć można na kilka dni z dala od cywilizacji i przez ten czas nie zobaczyć ani jednej osoby na szlakach. Jadąc na zachód ilość urlopowiczów wyraźnie rośnie, apogeum osiągając w środkowej części Tatr to znaczy Zakopanym. Bardzo popularne wśród urlopowiczów są okolice Nowego Sącza, do najchętniej wybieranych miast z tej okolicy zalicza się Muszyna, Piwniczna i Krynica. Stolica Tatr jest pełne turystów przez okrągły rok, czy zimą czy latem knajpy i restauracje są pełne ludzi, a na Kasprowy Wierch ustawiają się kolejki.Zakopane to najpopularniejsza miejscowość w Tatrach, lecz spora część turystów woli się zatrzymać przykładowo w Kościelisku albo Bukowinie Tatrzańskiej, ceny kwater są w tych miasteczka znacznie mniejsze, a wypocząć można tak samo.

Wrocław
Author: M. Wierzbowy
Source: M. Wierzbowy
Kolejnym popularnym terenem przesuwając się na zachód jest Beskid Żywiecki. Niewielkie górki, ogromna ilość zieleni i przede wszystkim duża ilość atrakcji dla dzieci przyciągają w ten rejon kraju wiele rodzin. Chętnie odwiedzanymi miejscowościami, w których zatrzymują się turyści, są Żywiec, Wisła i Szczyrk, ale w trakcie sezonu są one dość zatłoczone i drogie.

Jeżeli ten temat Cię zaciekawi, to na pewno zainteresuje Cię także nowa wiadomość (https://www.saleweselne.com/zywiec/) na omawiane zagadnienie, ponieważ także posiada pasjonujące informacje.Dużo lepiej będzie się zatrzymać w niewielkim oddaleniu od najbardziej obleganych miejscowości, i tu przykładowo godną odwiedzenia będzie Isdebna, położona na skraju Krajobrazowego Parku tuż przy samej granicy z Czechami. Spokój, cisza i niskie ceny to główne zalety tej niedużej ale uroczej miejscowości.

Kolejne znane i lubiane pasma górskie to Karkonosze, leżące już blisko zachodniej granicy, w nich z kolei turyści chętnie wybierają Bystrzycę Kłodzką, Karpacz czy Szklarską Porębę. Będąc w tamtej okolicy warto zboczyć trochę na północ i zwiedzić Wrocław, miasto to ma bardzo dużo atrakcji do zaoferowania dla wszystkich, nie będą się w nim nudzić maluchy, a i dorośli bez problemów mogą znaleźć wiele ciekawych zajęć.