Ciekawe miejsca i atrakcje w Kołobrzegu, rola tego miasta na mapie polskich uzdrowisk.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Kołobrzeg jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miejscowości nad naszym morzem. Co roku przyjeżdżają do niego dziesiątki tysięcy wczasowiczów, zwłaszcza w okresie lata miejscowość ta, zresztą trak samo inne nad morzem, na znacznie większą ilość odwiedzających niż mieszkańców. Do Kołobrzegu większość osób przyjeżdża głównie dla piaszczystych plaż i morza, generalnie warunki do aktywnego wypoczynku są tam naprawę wyśmienite.

plaża w Kołobrzegu
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Poza samym plażowaniem można wyruszyć w rejs jedną z licznych łodzi rybackich, a dla chętnych może to być nawet daleki Bornholn. Nad morzem działają liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, który pozwala na aktywny wypoczynek, podobnie jest na lądzie, gdzie bez problemów można pożyczyć rower (samoobsługowa stacja naprawy rowerów ibombo) i jeździć na nim po okolicy. Nie można też zapomnieć o życiu rozrywkowym i kulturalnym, oferta najróżniejszych imprez szczególnie w sezonie letnim jest faktycznie duża. Spora liczba restauracji, barów i dyskotek powoduje, że raczej nie można tam narzekać na brak zajęć po powrocie z plaży.

Jednak Kołobrzeg posiada jeszcze jedno oblicze, o którym wiedzą tylko zainteresowani. Jest mianowicie jednym z najstarszych i bardzo cenionym uzdrowiskiem wypoczynkowym w naszym kraju. Bardzo istotny dla tego miejsca jest bardzo specyficzny mikroklimat, na który wpływ ma przede wszystkim obecność morza - noclegi w Kołobrzegu.


Wiatry wiejące w głąb lądu przywiewają przefiltrowane, czyste powietrze, bardzo korzystnie na drogi oddechowe działa również tak zwany aerozol morski, to znaczy drobne kropelki z dużą ilością cennych minerałów. Lecz uzdrowisko Kołobrzeg cenione jest nie tylko z powodu swojego mikroklimatu, choć on ma bardzo duży wpływ na zainteresowanie tym miejscem.

Bardzo cenione wśród kuracjuszy są również borowiny, czyli zwyczajnie złoża torfu. Jak potwierdzają liczne badania, borowina z tamtejszych okolic zawiera bardzo dużo cennych substancji biologicznych, mających korzystny wpływ na choroby reumatyczne . Z tego też powodu liczne lecznicze ośrodki chętnie sięgają po borowinę, mając w ofercie wiele najróżniejszych zabiegów z nią w roli głównej.