Ciekawe miejsca i atrakcje w Kołobrzegu, rola tego miasta na mapie polskich uzdrowisk.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Kołobrzeg jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miejscowości nad naszym morzem. Co roku przyjeżdżają do niego dziesiątki tysięcy wczasowiczów, zwłaszcza w okresie lata miejscowość ta, zresztą trak samo inne nad morzem, na znacznie większą ilość odwiedzających niż mieszkańców. Do Kołobrzegu większość osób przyjeżdża głównie dla piaszczystych plaż i morza, generalnie warunki do aktywnego wypoczynku są tam naprawę wyśmienite.

plaża w Kołobrzegu
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Poza samym plażowaniem można wyruszyć w rejs jedną z licznych łodzi rybackich, a dla chętnych może to być nawet daleki Bornholn. Nad morzem działają liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, który pozwala na aktywny wypoczynek, podobnie jest na lądzie, gdzie bez problemów można pożyczyć rower i jeździć na nim po okolicy. Nie można też zapomnieć o życiu rozrywkowym i kulturalnym, oferta najróżniejszych imprez szczególnie w sezonie letnim jest faktycznie duża.

Kiedy fascynują Cię ciekawe dane oraz szukasz ich na konkretny wątek, kliknij w odsyłacz do artykułu (https://btzielonadolina.pl/). Tam odnajdziesz potrzebne informacje.

Spora liczba restauracji, barów i dyskotek powoduje, że raczej nie można tam narzekać na brak zajęć po powrocie z plaży.

Jednak Kołobrzeg posiada jeszcze jedno oblicze, o którym wiedzą tylko zainteresowani. Jest mianowicie jednym z najstarszych i bardzo cenionym uzdrowiskiem wypoczynkowym w naszym kraju. Bardzo istotny dla tego miejsca jest bardzo specyficzny mikroklimat, na który wpływ ma przede wszystkim obecność morza - noclegi w Kołobrzegu.

Wiatry wiejące w głąb lądu przywiewają przefiltrowane, czyste powietrze, bardzo korzystnie na drogi oddechowe działa również tak zwany aerozol morski, to znaczy drobne kropelki z dużą ilością cennych minerałów. Lecz uzdrowisko Kołobrzeg cenione jest nie tylko z powodu swojego mikroklimatu, choć on ma bardzo duży wpływ na zainteresowanie tym miejscem.

Bardzo cenione wśród kuracjuszy są również borowiny, czyli zwyczajnie złoża torfu. Jak potwierdzają liczne badania, borowina z tamtejszych okolic zawiera bardzo dużo cennych substancji biologicznych, mających korzystny wpływ na choroby reumatyczne .

Jeśli masz chęć zdobyć więcej wiadomości na prezentowany temat, to znajdziesz je zapewne po przejściu do źródła - tam są one bardzo interesujące.

Z tego też powodu liczne lecznicze ośrodki chętnie sięgają po borowinę, mając w ofercie wiele najróżniejszych zabiegów z nią w roli głównej.