Dlaczego powinieneś ubiegać się o certyfikat GOST R

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Każdy kraj ma pewne normy, atesty, bez których nie mógłby prawidłowo funkcjonować. Nie chodzi tu jedynie o kodeks karny, a raczej o normy związane z wyrobem niektórych produktów czy ich przetwarzaniem.


Wiążą się one również z tym, co na terenie konkretnego kraju mogą robić przedsiębiorstwa z innych państw. Normy te pokazują, jakie warunki muszą spełnić firmy z innych krajów by one sam bądź też ich produkty mogły funkcjonować na konkretnym rynku. Z tym wiąże się m.in. certyfikat gost -> Rosja stworzyła swój GOST a w krajach Europy mamy np. norma ISO. Różnice oczywiście są, ale mimo wszystko możemy powiedzieć, że są to analogiczne rozwiązania. Dlatego jeśli chcemy funkcjonować ze swoimi usługami na rynku rosyjskim musimy posiadać akredytację w postaci certyfikatu GOST R.

Atest GOST R potrzebny od zaraz
Konferencja
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach bardzo istotna jest jakość produktu. Nie można nikomu wierzyć na słowo.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na opisywany temat? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem notariusze legnica centrum odnajdziesz fascynujące informacje, które Cię zaabsorbują.

Dziś wszystko trzeba sprawdzić, zliczyć, by mieć stu procentową pewność, że to, co oferujemy klientowi jest właściwe. Dlatego we wszystkich państwach poszczególne rzeczy muszą mieć stosowne atesty. Do takowych należy na przykład na obszarze Rosji certyfikat gost . Przedsiębiorstwa, jak też pewne produkty mające certyfikat GOST R mogą funkcjonować na terenie Rosji. Oznacza to, że przeszły one różne testy jakości oraz te związane z bezpieczeństwem produktu. W naszym państwie również przedsiębiorcy z innych krajów muszą mieć certyfikaty, które pozwolą im na działanie na naszym rynku. Otrzymanie któregoś z certyfikatów wiąże się z pewną procedurą.

Jednak wiele firm polskich ma bardzo dobre standardy, z powodu wymogów, jakie panują w Polsce, dlatego też otrzymanie zagranicznych certyfikatów nie jest bardzo czasochłonne. Ale należy pamiętać, że taka certyfikacja nie jest na zawsze, co pewien czas – wszystko jest opisane w przepisach, trzeba odnowić tego typu akredytację. Zdarza się, że w szczególnych okolicznościach akredytacja może być wycofana. Najczęściej jest to związane z chorobami zwierząt, a czasem z wadami towaru wypuszczonego na rynek. Nie wspominając już o sytuacji politycznej między krajami. Tak, więc musimy, wypuszczając towar na inny rynek, brać pod uwagę nie jedynie plusy, ale również wady takiego rozwiązania.