Kiedy przydatna będzie pomoc radcy prawnego? Jaki jest zakres jego obowiązków? W czym jest w stanie nam pomóc tego typu osoba?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Każdemu czasami zdarzają się tego typu sytuacje w życiu, że jest zmuszony skorzystać ze wsparcia prawnego. Sami często nie wiemy o chodzi w zawiłych przepisach, które najlepiej gdyby sprawdził ktoś ze znajomością prawa. Często w tego typu sytuacjach wystarczy udać się po pomoc do radcy prawnego. Kiedy opłaca się z takiej pomocy skorzystać? W jakich kwestiach może pomóc nam taka osoba?


Radca prawny
radca prawny
Author: The Orkla Group
Source: http://www.flickr.com
to swego rodzaju profesjonalny pełnomocnik - więcej info. Zakres jego wiedzy prawniczej pozwala na reprezentowanie swoich klientów w toczących się postępowaniach przed sądami i urzędami. Może być też pomocny gdy musimy napisać sądowe pismo takie jak pozew lub apelację. Będzie także w stanie sporządzić inne dokumenty choćby takie jak wzór umowy. Nie może on być natomiast obrońcą kiedy chodzi o sprawy karne i to jest właśnie główną różnicą pomiędzy radcą prawnym a adwokatem. Następną kluczową różnicą jest to, iż radca prawny może być zatrudniony na etat w firmie jak również prowadzić własną działalność. Natomiast prawnik nie może pracować na umowę o pracę. Dlatego gdy chcemy zatrudnić adwokata, jaki będzie pracował głównie dla nas, to można zatrudnić wspomnianego radcę prawnego.
prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com

Z pomocy radcy prawnego dobrze jest skorzystać w sytuacji kiedy mamy do czynienia z jakąś trudną pod względem prawnym sprawą. (Adwokat we Wrocławiu) Niektórym wydaje się, że takie usługi są drogie, natomiast warto popatrzeć na to pod innym kątem. Często bowiem gdy nie skorzystamy z takiego wsparcia możemy ponieść o wiele większe koszty.
Niestety ale nasz polski system prawny to nie nic prostego do zrozumienia dla niezorientowanej w temacie osoby. Ktoś, kto się tym nie zajmuje na co dzień może mieć ogromny problem by pojąć o co chodzi. Z tego względu warto wtedy zwrócić się o pomoc do specjalisty. A już na pewno musimy z niej skorzystać kiedy składamy skargę konstytucyjną lub też musimy stawić się przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Aby radca prawny mógł nas reprezentować w takich sytuacjach musimy wystawić konkretne pełnomocnictwo. Może to być pełnomocnictwo, rodzajowe, albo w sprawie jednego danego postępowania. To do nas należy wybór. Kiedy nie zatrudniliśmy kogoś takiego na etacie, to musimy pamiętać aby zawarta została umowa dotycząca zastępstwa prawnego. W tego rodzaju dokumencie musi być zawarty zakres obowiązków jak też wysokość wynagrodzenia. Trzeba takich rzeczy dopilnować.