Najlepszy pomysł na lato spędzone aktywnie i z korzyścią dla sylwetki

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Nie wszystkim sprzyja leniuchowanie na plaży. Wszystkim, którzy wolą aktywnie wypoczywać z wieloma przygodami, warto polecić spędzenie wakacji w siodle.


Konie nie bez kozeryuznaje się za najpiękniejsze istoty na świecie. Nobliwe, ale jednocześnie wytrzymałe, towarzyszą nam od stuleci. Najpierw pomagały w przewozie osób, dziś służą głównie rozrywce. Nieocenione są również w terapii osób chorych. Jazda na koniu (kup hipoterapia ćwiczenia na stronie stajniaiskra.pl!) to także rewelacyjny sposób na zgrabną, sportową figurę. Wzmacnia nogi, poprawia kondycję i uniemożliwia garbienie się. Jazda konna to też po prostu niezwykłe doświadczenie.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej - odkryj www (https://wroclaw.optitaxi.pl/taxi-bagazowe) a zapewne poznasz mnóstwo interesujących faktów.Wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji jej wypróbować, warto zarekomendować wybranie się na obóz konny. Nie martwmy się, jeśli nigdy wcześniej nie siedzieliśmy w siodle. Kurs zaczyna się od przyswojenia sobie prawidłowej postawy i oswojeniu się z koniem. Potem, z pomocą instruktora, powoli krążymy w obrębie koła. Samodzielna jazda na koniuna otwartej przestrzeni to ostatni etap nauki, ale wbrew obawom, wcale nie musimy na niego długo czekać. Obóz konny to świetny przepis na odpoczynek dla ceniących aktywność osób, które chciałyby spróbować nowej dyscypliny sportu. Jazda konno ułatwia utrzymać odpowiednią figurę i prostą sylwetkę. Wzmacnia nogi, wzmacnia odporność oraz poprawia kondycję.

jazda konna
Author: Shannon Veerkamp
Source: http://www.flickr.com
Jest rekomendowana także maluchom z lekką nadwagą, gdyż szybko i błyskawicznie spala wiele kalorii. Eksperci przekonują także, że kontakt ze zwierzęciem zwiększa pewność siebie malucha i poprawia jego samoocenę. Organizowane są też specjalne turnusy dla chorych maluchów – hipoterapia daje wyjątkowe efekty. Obóz konny to też znakomita możliwość, żeby spędzić wypoczynek na łonie przyrody, z dala od hałasu dużego miasta.


Obozy często prowadzą ośrodki agroturystyczne, które proponują swoim gościom też nocleg i wyżywienie. Obóz konny szczególnie można zarekomendować osobom aktywnym, które nie boją się próbować nowych dziedzin sportu. Szybko poprawi się nasza sylwetka, polepszy kondycja, a wakacje spędzone na łonie natury to świetny patent, aby naładować akumulatory na cały rok.