O zaletach podróży

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Jest takie znane przysłowie: podróże kształcą. Trudno się z tym nie zgodzić – nic tak mocno nie otwiera ludzi na inne przekonania i kultury, jak podróże po globie. Wiele badań socjologów wykazało, że ludzie, którzy rzadko podróżują cechują się najczęściej dużym stopniem szowinizmu. Niezwykle często z pogardą patrzą na inne nacje, najczęściej mało wiedzą o świecie. Oczywiście sporo w życie ludzi wnosi czytanie ambitnych książek, jednak to nie może się równać z empirią.


Ktoś powie, że podróżowanie jest kosztowne. To błędne stwierdzenie – liczne biura turystyczne od dawna walczą o klientów, zatem ceny podróży regularnie spadają w dół. Podobnie jest w przypadku biletów samolotowych – na polskim rynku działają tani przewoźnicy, którzy mogą zaoferować loty w rewelacyjnie korzystnych cenach. Kluczową sprawą jest odszukanie ciekawych ofert. Warto systematycznie wchodzić na witryny internetowe biur podróży i przedsiębiorstw lotniczych, by rzadka okazja nie zwiała sprzed nosa. Jeżeli będziesz mieć szczęście, możesz trafić wczasy marzeń za niewielkie pieniądze.

Wakacje w Costa Del Sol
Source: iiimillenium.pl
Pamiętaj, że do każdej wycieczki trzeba się odpowiednio przygotować. Warto dobrać ubiór do obecnego u celu wycieczki klimatu. Mądrze jest także poznać lokalne obyczaje i normy prawne, by nie wpaść w żadne tarapaty. Wszelkie tego rodzaju dane przeczytasz w przewodnikach – możesz je zakupić w księgarni lub wziąć za kaucją z biblioteki. Popatrz na to, czy wiadomości w takiej publikacji są aktualne. O ile nie zamierzasz wykładać gotówki na książkę, możesz poszperać w sieci – na wielu portalach podróżniczych odnajdziesz przydatne porady na temat różnorakich miejsc na Ziemi. O ile pragniesz znaleźć w internecie dokładne wiadomości\dane na temat tego, co opłaca się zobaczyć w danym kraju, musisz do wyszukiwarki internetowej wstawić frazę wg wzoru „atrakcje turystyczne państwo” lub przejść na np. .