Ciężkie życie szefa firmy. Jak sobie z tym poradzić?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Każdy z nas marzy o tym, by założyć własny zakład pracy i wieść życie jak lord. Tymczasem rzeczywistość nie jest taka oczywista. Zostanie właścicielem biznesu to mnóstwo wyrzeczeń, o których nie nie wie przeciętny człowiek.

Na początku przyjemność z
pismo
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
posiadania firmy niweluje papierkowa praca. Trzeba między innymi ogarnąć rachunkowość oraz wpis do KRS (zobacz - wFirma), jeżeli chce się założyć zgodny z prawem interes. Urząd skarbowy nie odpuści najmniejszego niedopatrzenia oraz jak pokazują liczne przykłady, urzędnicy potrafią uprzykrzyć życie szefa. Urzędnicy to tak naprawdę największa zmora startupów. Mnóstwo z nich nie przetrwało konfrontacji z białymi kołnierzykami.

Jeżeli masz działalność jednoosobową, to nie ma takiej tragedii. Kwestie papierkowe można załatwić bez niczyjej pomocy przy szczypcie zaparcia. Jeżeli jednak zatrudniasz pracowników, sytuacja się zmienia. Należy opracować proces rekrutacji, zarejestrowanie albo wyrejestrowanie pracownika z ZUS, należy zorganizować zarówno podatki, lecz również szkolenia BHP każdego człowieka. Warto sprawdzić: wyrejestrowanie pracownika z zus. Obowiązków jest za dużo na jednego szefa, zwłaszcza kiedy zamierzasz w 100% oddać się firmie. Tutaj już należy skontaktować się z księgowymi. Nie ma innej możliwości.
dokumenty
Author: 24oranges.nl
Source: http://www.flickr.com
Zostanie szefem przedsiębiorstwa to duża odpowiedzialność. To nie wyłącznie rozrost firmy, promowanie produktu, sprzedawanie i opłacanie składek.


To także dbanie o pracowników. Tak, to przez ciebie posiadają etat, ale ty dzięki nim masz szansę funkcjonować na rynku. Jeżeli nie zadbasz o zatrudnionych, w końcu zwolnią się, a nie ma nic gorszego dla przedsiębiorstwa, niż zwolnić dobrego pracownika do konkurencji.

Bycie szefem to również praca 24 godziny na dobę. Wymiar urlopu wypoczynkowego dla właściciela przedsiębiorstwa nijak się ma do urlopu normalnego pracownika. Co musisz wiedzieć: wFirma. Właściciel, zwłaszcza na początku założenia działalności, może sobie pomarzyć o odpoczynku. Kiedy już uda mu się wyjechać, nie często przytrafia się czas bez telefonu lub maila z pracy. Jedynie nadzieja, że firma się rozkręci i szybko pozwoli żyć po swojemu, pomaga znosić niedogodności prowadzenia biznesu.