Jak wygląda współczesny Rzeszów? Co na pewno powinniśmy w nim zobaczyć?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Rzeszów to wspaniałe oraz dynamiczne miasto, w jakim mieszka dużo młodych, przedsiębiorczych ludzi. W Rzeszowie spotkamy otwartość, gościnność oraz zamiłowanie do najnowszych pomysłów oraz przedsięwzięć
. Każde z tych działań kreuje miłą atmosferę, a jest ona szczególnie ważna dla mieszkańców, jak i dla osób, które mają w planach osiedlić się w Rzeszowie.


Sercem miasta jest Rynek, jaki jest w kształcie nierównomiernego czworoboku o wymiarach około 100 - 110 metrów na 50 - 70 metrów. W Rynku jak najbardziej jest Ratusz, zaś na środku studnia wybudowana w siedemnastym wieku. W dzisiejszych czasach Rynek jednak odbiega troszkę od pierwotnego wyglądu, bo zabudowane są tylko trzy pierzeje kamienicami 1 i 2 piętrowymi z 15 i 19 wieku, który przez lata ulegały przebudowom. Znajdziemy tam hotele restauracje, muzea oraz puby.


hotel rzeszów galeria
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej okazałą budową na Rynku jest wspomniany wcześniej Ratusz, który ma miejsce w narożu zachodniej oraz północnej pierzei. Zbudowany został prawdopodobnie w 1591 roku przez Mikołaja Spytka Ligęzę. Był kilkukrotnie przebudowywany, a dzisiejszy wygląd pochodzi z przełomu 19 i 20 wieku. W jego podziemiach odkryto fragmenty starych murów oraz sklepień jak i piwnice, które sięgają aż do ulicy Słowackiego.


Dzisiejszy Rzeszów to bardzo dobrze rozwijające się miasto, są takie nowe inwestycje jak hotel Rzeszów galeria (zobacz https://twoja-galeria.eu/) , w których dostrzegalne jest to rzeczywiście wyraźnie
.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Namawiamy Cię zatem dalej (https://www.workservice.pl/szukaj-ofert/?query=&location=Lublin&district=&country=&worktype=a972&published=&sort=published_atr) - do naszej następnej witryny. Tam oczekują na Ciebie rzetelne wątki.

Nie zadziwia więc, iż coraz więcej osób przybywa do Rzeszowa załatwiać interesy, poznając to miasto czy osiedlając się już na zawsze. Rzeszów jest rzeczywiście tego wart. Nie jest to miasto jak Warszawa, lecz przecież nie to jest najważniejsze, ma swoją siłę oraz wartość, jaką za każdym razem udowadnia.