Młodzieżowe wyjazdy, czyli na co możemy zdecydować się polski student

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Okres studiów to bez wątpienia ciekawy okres w życiu studenta. Wejście Polski do Unii Europejskiej i przyjęcie tak zwanego systemu bolońskiego stworzyło przed polskimi studentami opcję wzięcia udziału w rozmaitych wymianach studenckich. Program Erasmus to jednocześnie niejedyne studenckie wyjazdy, na jakie nastawi się studencka brać. Erasmus to cel międzynarodowej wymiany studentów, który od początku stworzenia cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością.

wyjazd studencki na narty
Author: fabianpimminger
Source: http://www.flickr.com
Studenci najczesćiej jeżdżą na wymianę i na to na zróżnicowanym etapie studiów. Nie brakuje tych, którzy na wymianę decydują się już na studiach licencjackich, są jednak tacy, którzy na ten krok nastawieni są dopiero na studiach doktoranckich. Bez znaczenia na stopień edukacji jest to tak naprawdę idealna okazja do poszerzenia własnych horyzontów, poznawania nowych osób, zobaczenia, jak prezentuje się studiowanie na uczelni w innych krajach.

Wśród najchętniej wybieranych przez polskich studentów kierunków znajdziemy Niemcy, Włochy oraz Hiszpania. Nie oznacza to jednak, że nie jeździmy na zamianę przykładowo do Holandii. Studenckie wyjazdy to jednocześnie nie tylko międzynarodowe zamiany (sprawdź te propozycje wyjazdów). Wielką popularnością cieszy się także nasz wewnętrzny program MOST, który jest wymianą studentów pomiędzy uczelniami krajowymi. I tak student ma prawo zdecydować się na nauczanie na przykład przez pół roku na uczelni innej, niż jego aktualna Alma Mater. Studenci naprawdę chętnie nastawiają się także na podróżowanie.Ogrom z nich wakacje spędza z plecakiem, łamiąc najczęściej stopa i dostając się do kolejnych fajnych miejsc. Jednocześnie jest to fascynujący sposób podróżowania, który pozwala na zaoszczędzenie znacznej kwoty pieniędzy. Jeszcze kilka lat temu sporą popularnością cieszyły się wyjazdy Au Pair. Student wyjeżdżał oczywiście do rodziny, w której pracował jako opiekunka do dziecka. Weekendy miał jednak wolne. Dzięki temu mógł wykorzystać je na zwiedzanie bliższej i nieco dalszej okolicy. Takiego rodzaju wyjazdy to fascynująca okazja do zarobienia pieniędzy i zobaczenia kawałka świata.