Wrocław rozkocha w sobie każdego! Co warto zwiedzić i na co zwrócić uwagę, spacerując po wrocławskich uliczkach?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Wrocław to bez dwóch zdań miasto, z którego możemy być dumni, miasto, które jest rozpoznawane przez ludzi z innych krajów. Obok Gdańska, Warszawy czy Krakowa to jedno z najsłynniejszych miejsc w naszym kraju, z chęcią odwiedzane przez turystów, jak i samych Polaków. Wrocław tętni życiem, zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, nie tylko dzięki przyjezdnym, ale także dzięki studentom, których we Wrocławiu mieszka bardzo wielu. Wrocław to bardzo zachęcające miejsce dla studentów.

Katedra we Wrocławiu
Author: Alexander Johmann
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze zlokalizowane są tam doskonałe uczelnie, a po drugie jest to miasto, w którym stale toczy się życie kulturalne. W mieście mieszka wiele żaków z różnych krajów. Na dyskotekach i różnych wydarzeniach imprezując studenci, ale także ludzie biznesu oraz co oczywiste turyści z całej Europy. Miasto żyje przez cały rok. We Wrocławiu jest wiele malowniczych miejsc, w których romantyczny spacer nabiera nowego wymiaru.

Wszystkie wycieczki po Wrocławiu obejmują Starówkę - oto przykład. Stanowi ona bowiem serce miasta i jest niezwykle czarująca. Rynek Główny miasta czaruje doskonałym klimatem. Warto przespacerować się ulicą Świdnicką. Turyści podziwiają Nowy Ratusz oraz Stary Ratusz. Trzeba zobaczyć Sukiennice. Jeśli chodzi o urocze kamienice, które są bardzo charakterystyczne, znaleźć można sporo niezwykłych restauracji, knajp, kafejek. http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.htmlPlan każdej wycieczki po Wrocławiu powinien obejmować Ogród Japoński, czyli świetną atrakcję dla naszych dzieci, a również Ostrów Tumski. Fantastyczną alternatywą będzie rejs statkiem po Odrze, podczas którego można zachwycać się panoramą miasta. Wskazane są również odwiedziny w Ogrodzie Botanicznym oraz w ZOO. We Wrocławiu powinniśmy zobaczyć fontanny, które są umiejscowione przy Moście Grunwaldzkim. W ich pobliżu jest ulokowane Wzgórze Partyzantów z Belwederem, a także Park Słowackiego. Godna zobaczenia jest Opera Wrocławska oraz Plac Teatralny.