Wakacje na Dolnym Śląsku, czyli co powinniśmy zobaczyć i jakie miejscowości zwiedzić

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Organizując podróż na Dolny Śląsk, dobrze jest odwiedzić parę ważnych miejsc znajdujących się na tym obszarze. Wrocław, Legnica to kilka z nich, które chętnie odwiedzane są przez turystów o każdej porze roku.

Rynek we Wrocławiu
Author: Ashlynn Pai
Source: http://www.flickr.com
Wycieczkę warto jest zacząć od najbardziej popularnego miasta w województwie dolnośląskim- Wrocławia. To wspaniałe miasto, pełne wysp otulonych rzeką będzie doskonałą atrakcją dla turystów. Piękny rynek w centrum miasta z fontannami ciągle przyciąga turystów. Będąc w tym mieście można wybrać się na przykład na Sky Tower, gdzie można zobaczyć niesamowitą panoramę miasta. Szczególnie po zmroku widok ten jest najładniejszy. Niedaleko od Wrocławia znajduje się Brzeg Dolny- miasto z ciekawą historią a także pełne ciekawych miejsc. Odwiedzając Brzeg Dolny noclegi będą na pewno tańsze aniżeli w dużych miastach, a okolica tak samo urokliwa i bardziej spokojna. Jeśli interesuje nas posiłek w barze czy też restauracja (http://www.mlynska12.pl/restauracja-the-time/) Brzeg Dolny będzie doskonałym miejscem, aby zatrzymać się w trakcie podroży po województwie dolnośląskim - sprawdź ceny w restauracji.

Chcąc wyrwać się miejskiej rzeczywistości, warto zwiedzić parki narodowe na Dolnym Śląsku. Park Karkonoski czy też Góry Stołowe zapewnią nam niezapomniane widoki i zachęcą do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Zależnie od naszej formy można wybrać cięższe lub łatwe szlaki. Każde z nich jednak będą pełne niesamowitych widoków. Wędrując po Karkonoszach nie można pominąć wizyty na znanej Śnieżce i zobaczeniu wodospadu. Niezależnie od tego czy wybierzemy się w Karkonosze w lecie czy może w zimie, miejsce to jest pełne atrakcji. Jeżeli jesteśmy miłośnikami jazdy na nartach w zimie można korzystać z dostępnych wyciągów narciarskich. Góry Stołowe natomiast zachwycają wyjątkowo ciekawymi formacjami skalnymi. Z Gór Stołowych jest również niedaleko do Czech, które także można odwiedzić będąc na Dolnym Śląsku.


Urlop w województwie dolnośląskim to świetny wybór jeśli kochamy górskie krajobrazy oraz urokliwe miasta.

Podobnie emocjonujące artykuły znajdują się w pokrewnym serwisie. Jeżeli pragniesz je przeczytać - zobacz pod linkiem język koreański poznań, który jest tu.

Z pewnością zapamiętamy wizytę we Wrocławiu lub też w Górach Stołowych i z chęcią wrócimy w te miejsca jeszcze raz.