W jaki sposób rozliczyć PIT przez Internet i z jakiego powodu jest to najbardziej efektywna forma składania zeznania podatkowego?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Jak co roku pod| koniec stycznia jak i kwietnia miliony Polaków stają przed obowiązkiem złożenia deklaracji podatkowej za miniony rok w którym uzyskali konkretny przychód. Ogromna liczba Polaków podchodzi do tego mało przyjemnego zadania z dość dużą rezerwą, zostawiając to na ostatnią chwilę.


Negatywne rezultaty takiego podejścia są widoczne chociażby po ogromnych kolejkach w urzędach skarbowych w ostatnie dni, w jakich dozwolone jest złożenie deklaracji. Jednak ciągle wiele ludzi zapomina, że istnieje szalenie wygodna jak i efektywna\skuteczna forma rozliczania się z podatku - rozliczenie się przez Internet.
Jeśli chodzi o wyjątkowo popularny formularz PIT 37 online rozliczenie nie powinno sprawić kłopotów nawet najbardziej opornym użytkownikom sieci. Należy jedynie posiadać laptopa z dostępem do sieci a także program do zapisywania dokumentów w formacie PDF, gdyż w takiej formie będzie zapisywany nasz PIT. Co oczywiste, szalenie istotny jest konkretny program do rozliczania online. Warto nadmienić, że z PIT 37 korzystają osoby, które uzyskują przychód wynikający z wykonywania pracy. Są to zatem wszystkie te jednostki, jakie pracują na umowę o pracę albo też zlecenie. Ponad to, w ten sposób rozliczają się także osoby pobierające emeryturę i renciści czy też osoby, które uzyskały dochód z tytułu praw autorskich. Jeżeli chcemy się upewnić, czy rzeczywiście łapiemy się pod tego typu formularz, trzeba rzucić okiem na jego pierwszą stronę na której znajdziemy dobrą wskazówkę. Uzupełniamy wszystkie niezbędne informacje osobowe a kolejno powinniśmy przepisać konkretne dane z dostarczonego przez naszego pracodawcę PIT 11. Nie ma co się przejmować odnośnie źle wklepanych danych, ponieważ program precyzyjnie sprawdza wpisywane informacje jak choćby numer PESEL.


płace
Author: Matacz
Source: http://www.flickr.com


Podobnie ma się sprawa w wypadku formularza jakim jest PIT 37 online rozliczenie nie powinno przysporzyć nam większych problemów - zobacz tutaj. Jest to papier jaki dotyczy obywateli, jakich uzyskane dochody a także dokonywane odliczenia nie mieszczą się w zakresie PIT 37. A więc kiedy uzyskaliśmy przychody przykładowo z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, najmu nieruchomości. Co ciekawe, kiedy otrzymywaliśmy dochód z tytułu prowadzenia działalności ale także gdzieś po drodze pracowaliśmy na etat, to całość uwzględniamy w PIT 36.


Ten typ dokumentu odnosi się także osób, które posiadają dochód z pracy za granicą lecz są zatrudnione nie przez polskiego pracodawcę - szukaj na Na pierwszy rzut oka może to się wydawać odrobinę zawiłe. Jednak wypada dodać, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości sporo aplikacji do rozliczeń w czasie rzeczywistym podpowiada nam jakie rubryki muszą być wypełnione w formularzu.