Na wolny czas w Pieniny! Dlaczego warto wybrać się na czas wolny w to miejsce?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

W aktualnej chwili Polacy coraz chętniej decydują się na spędzenie wakacji w obrębie kraju. Jest to związane przede wszystkim z silnym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Powstaje coraz więcej ośrodków oraz różnego rodzaju atrakcji, które dają nam gwarancję że w danym miejscu na pewno nie będziemy się nudzić. Wzrasta też pewnego rodzaju świadomość związana z tym, iż nasz kraj jest pełen zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.
góry, Pieniny
Author: Karen Rustad
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia do takich miejsc można zaliczyć jedne z polskich gór, jakimi są Pieniny. Jest to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju, drugi co do popularności jeżeli chodzi o krajobraz górski. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat obszar ten uległ niezwykle silnemu rozwojowi, powstała świetnie dostosowana do potrzeb turystów infrastruktura, wysokiej klasy bazy noclegowe oraz dogodnie opracowana komunikacja.


Będąc w Pieninach, mamy do wyboru kilkanaście szlaków turystycznych. Duże uatrakcyjnienie tego górskiego krajobrazu stanowi płynący tam Dunajec, po którym organizuje się spływy na tratwach, cieszące się ogromną popularnością. Bardzo dużą rolę odgrywają obecne na tym terenie zabytki, takie jak zamek w Czorsztynie czy w Niedzicy, będące świadectwem dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Różnego typu ciekawostki i atrakcje znajdziemy również w Krościenku nad Dunajcem.

Jeżeli interesuje Cię ten tekst, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (tarasfactory.pl/oferta/wanny-ogrodowe/softub/) także ma podobne informacje - nie czekaj, tylko zobacz go.

Nie powinniśmy oczywiście pominąć Pienińskiego Parku Narodowego, który jest pierwszym parkiem narodowym jaki został założony w Polsce.


Powodów do wizyty w Pieninach jest jak widać wiele, zatem jedyne co trzeba zrobić to zarezerwować sobie wolny tydzień w pracy i wyruszać w podróż! Znalezienie zakwaterowania będzie błahostką, wystarczy że wyszukamy w Internecie hasło ‘noclegi w pieninach’, a otrzymamy dostęp do dziesiątek pensjonatów, hoteli czy prywatnych kwater na terenie Pienin - sprawdź stronę Ruszaj w Polskę.Rzecz jasna dobrze jest zorganizować to wcześniej, szczególnie jeśli pragniemy się tam udać w gorącym dla turystyki sezonie.


Bez wątpienia, Pieniny są idealnym wyborem jeżeli chodzi zarówno o letni, jak i zimowy urlop. Mnogość atrakcji i rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna zagwarantują, iż będziemy mogli odpocząć na łonie natury a przy okazji cieszyć się widokiem fantastycznych górskich krajobrazów. Nie trzeba się zatem zbyt długo zastanawiać, tylko spakować walizkę i ruszać w Pieniny! - może zainteresują Cię również Góry Świętokrzyskie.