Jakim sposobem rozliczyć PIT, prędko i skutecznie?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Raz w roku, sporo osób posiadających pracę zarobkową w kraju, powinno zdać relację z wynagrodzenia. Zazwyczaj nie jest to zbyt trudne - przeważnie rozliczenie pit opiera się o jeden dochód. Lecz niektórzy mają sporo źródeł dochodu, które muszą opodatkować, jest to działanie na tyle zaawansowane, że z pomocą może przyjść tylko księgowa lub portal podatkowy. Która z tych metod jest lepsza?

rozliczenia online
Author: "PictureYouth"
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli prowadzimy swoją działalność handlową, z pewnością posiadamy specjalistkę, która trudzi się naszą rachunkowością, gdyż samemu ciężko się odnaleźć we wszelkich zawiłościach. Posiadanie swojej korporacji wiąże się z ciągłą kontrolą swojej sytuacji rachunkowej, a z początkiem roku, powinniśmy zadeklarować każde swoje dochody, w przeciwnym razie czeka nas duża grzywna. W takim wypadku, rozliczenie pit należy zlecić księgowej, jeśli i tak już ją opłacamy - polecamy dowiedzieć się więcej. Zapewne zna się ona na naszych finansach lepiej niż my, będzie wiedziała które dokumenty gdzie złożyć w odpowiednim terminie. Poza tym, będziemy mieli pewność, że persona wykwalifikowana się tym para, unikniemy dzięki temu zaniedbań. Natomiast jeżeli jesteśmy osobami zatrudnionymi u kogoś, najlepszą opcją będzie portal podatkowy. Gdyż nawet jeżeli mamy kilka źródeł przychodów, rozliczenie pit nie powinno być za bardzo kłopotliwe. Musimy tylko podążać za instrukcją krok za krokiem, aby nie przegapić któregoś z obowiązkowych pól. Pamiętajmy, aby zanotować każdego otrzymanego pita, gdyż jeżeli zapomnimy, w przypadku kontroli czekają nas wysokie kary, nawet jeśli nie nastąpiło to z naszej winy. W internecie znajdziemy wiele miejsc, w których możemy złożyć swoje deklaracje, zazwyczaj są one darmowe. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy samodzielnie wybrać fundacje, której oddamy nasz 1% podatku, trzeba być specjalnie wyczulonym. Bowiem wiele programów narzuca nam wybór z góry, którego nie jesteśmy w stanie zmienić.Nawet jeśli używamy programu online, pamiętajmy aby wydrukować i przesłać naszą deklaracje pocztą. Bowiem wyłącznie państwowy portal podatkowy umożliwia nam to internetowo. Aby jego użyć, trzeba posiadać elektroniczny podpis. Rozliczenie pit nie jest zbytnio skomplikowaną sprawa, na pewno dla osób, które opłacane są przez innych przedsiębiorców. Odmiennie sytuacja ma się w przypadku ludzi, prowadzących własną działalność gospodarczą. Wtedy potrzebna może się okazać osoba, która będzie potrafiła okiełznać nasze rachunki. W typowej sytuacji, portal podatkowy powinien być wystarczający.