Sposobności sponsorowania dla niewielkich, średnich i nowiutkich przedsiębiorstw

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Założenie firmy może być bardzo korzystne, na nieszczęście nie jest takie łatwe. Młode, nowiuteńkie przedsiębiorstwa potrzebują na starcie funduszy na założenie działalności, niemniej nie zawsze wiedzą skąd mogą takie fundusze uzyskać. Rzecz jasna można starać się o kredyt w banku, szczególnie, że niektóre placówki bankowe oferują interesujące kredyty dla nowiusieńkich firm. Jednakże nie zawsze pozyskanie kredytu jest łatwe, nieraz bywa tak, iż bank odmawia nam kredytu. Gdzie poszukiwać pomocy w takiej sytuacji i skąd wziąć finanse na założenie firmy?

firma
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com

Fundusze na zapoczątkowanie działalności, inaczej tak zwane finansowanie startupów, zdołamy uzyskać z unijnych pieniędzy (dowiedz się więcej). Unia Europejska oferuje ciekawe dofinansowania dla nowiuteńkich, młodych i początkujących firm, jakie pomogą nam kłaść pierwsze kroki na ścieżce do kariery. Dotacje unijne cieszą się pośród początkujących przedsiębiorców sporą sławą, ale nie wyłącznie wśród nich, albowiem Unia Europejska proponuje również dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw, na przykład na rozkwit firmy czy nowe inwestycje. Jeżeli chcesz pozyskać unijną dotację, musisz dowiedzieć się które programy dotacyjne działają na terenie Twojego województwa - czytaj dalej.


By się tego dowiedzieć wystarczy udać się do miejscowego urzędu marszałkowskiego czy do urzędu pracy.

Jeśli chcesz przeczytać więcej, istnieje pomocna witryna o identycznej tematyce, jaką należy obejrzeć. To świetny moment zatem zrób to!

O dofinansowanie dla firm i przedsiębiorstw wolno ubiegać się z przeróżnych źródeł oraz programów, takich jak choćby Rozwój Obszarów Wiejskich bądź uniwersalnie znany Kapitał Ludzki. Dotacje z Unii nieraz zdołają być sporo większe, aniżeli pieniądze uzyskane z kredytu, zatem jeśli przewidujesz założyć osobistą działalność gospodarczą czy chcesz zwiększyć czy też rozciągnąć swoją firmę - wcześniej zapoznaj się z propozycją dotacji unijnych. Kiedy już dowiesz się, jakie programy dotacyjne działają na terenie Twojego województwa, dowiedz się co powinno się zrobić, aby bez problemu otrzymać dofinansowanie. Z pewnością konieczne okaże się przygotowanie właściwych dokumentów lub biznes planu.