Jak prowadzić przedsiębiorstwo w Niemczech?

Moje wpisy

Wysokie składki ZUS, podatki, notoryczne borykanie się z patologiami urzędniczymi. To wszystko sprawia, że przedsiębiorczy rodacy czują się odstraszani od zakładania swych przedsiębiorstw.
Absolwenci, studia
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Coraz to więcej osób decyduje się na rozpoczęcie działalności w jednym z unijnych krajów, rzecz jasna bez wyjeżdżania z naszego kraju. A czy takowa podatkowa emigracja miałaby sens u naszych zachodnich sąsiadów? Nasi rodacy mają prawo uruchamiać działalność w Niemczech na tych samych prawach co obywatele Niemiec od maja 2011 roku. Nie musimy być zameldowani w Niemczech, by założyć spółkę GbR albo jednoosobową firmę - Gewerbe. Starczy, iż nasza jednostka będzie mieć swą siedzibę w Niemczech. Założenie "wirtualnego biura" w Niemczech nie stanowi kłopotu, albowiem trudni się tym bez liku firm.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta sprawa, szybko sprawdź link bezpieczeństwo sieci a dowiesz się znacznie większą ilość informacji, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy piękny uśmiech.

/J]

umowa
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com


Uruchomienie działalności na terytorium Niemiec wiąże się z mniejszymi obowiązkami, głównie w kwestii składek na społeczne ubezpieczenie. Nie ma obowiązku ich płacenia. Niemiecką emeryturę można uzyskać wtedy, kiedy jest się zaangażowanym o umowę o pracę. Z kolei każdy biznesmen prowadzący działalność jednoosobową musi opłacać składkę zdrowotnego ubezpieczenia, które jest dużo wyższe aniżeli w naszym kraju. Zależne jest od wielkości pozyskiwanych przychodów i wynosi mniej więcej 300-350 euro miesięcznie przy przeciętnych zarobkach. Otworzenie najprostszej formy działalności gospodarczej, zatem Gewerbe, powinno zająć nie więcej aniżeli parę godzin.
Rejestrujemy się we właściwym urzędzie, jaki wydaje nam poświadczenie o prowadzeniu firmy. Koszt zarejestrowania firmy wynosi 30-60 euro i zależy od uzgodnień landu. Później zostaje nam wybrać się do urzędu podatkowego celem otrzymania numeru podatkowego.