Jak prowadzić przedsiębiorstwo w Niemczech?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Wysokie składki ZUS, podatki, notoryczne borykanie się z patologiami urzędniczymi. To wszystko sprawia, że przedsiębiorczy rodacy czują się odstraszani od zakładania swych przedsiębiorstw.
Absolwenci, studia
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Coraz to więcej osób decyduje się na rozpoczęcie działalności w jednym z unijnych krajów, rzecz jasna bez wyjeżdżania z naszego kraju. A czy takowa podatkowa emigracja miałaby sens u naszych zachodnich sąsiadów? Nasi rodacy mają prawo uruchamiać działalność w Niemczech na tych samych prawach co obywatele Niemiec od maja 2011 roku. Nie musimy być zameldowani w Niemczech, by założyć spółkę GbR albo jednoosobową firmę - Gewerbe. Starczy, iż nasza jednostka będzie mieć swą siedzibę w Niemczech. Założenie "wirtualnego biura" w Niemczech nie stanowi kłopotu, albowiem trudni się tym bez liku firm.


umowa
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com


Uruchomienie działalności na terytorium Niemiec wiąże się z mniejszymi obowiązkami, głównie w kwestii składek na społeczne ubezpieczenie.

Ekscytuje Cię opisywana sprawa? Jeśli tak, to poza tym zobacz link na witrynie (https://www.sawyer.com.pl/zakup-spolki), która również publikuje tego typu materiały. To z pewnością zwróci Twoją uwagę.

Nie ma obowiązku ich płacenia. Niemiecką emeryturę można uzyskać wtedy, kiedy jest się zaangażowanym o umowę o pracę. Z kolei każdy biznesmen prowadzący działalność jednoosobową musi opłacać składkę zdrowotnego ubezpieczenia, które jest dużo wyższe aniżeli w naszym kraju.

Czy poruszona w tym wpisie sprawa nie przykuła Twojej uwagi? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten link - szczerze zalecam tą treść (http://www.kancelaria-cpr.pl/2017/03/02/jakie-sa-prawa-nastoletniej-matki/).

Zależne jest od wielkości pozyskiwanych przychodów i wynosi mniej więcej 300-350 euro miesięcznie przy przeciętnych zarobkach. Otworzenie najprostszej formy działalności gospodarczej, zatem Gewerbe, powinno zająć nie więcej aniżeli parę godzin.
Rejestrujemy się we właściwym urzędzie, jaki wydaje nam poświadczenie o prowadzeniu firmy. Koszt zarejestrowania firmy wynosi 30-60 euro i zależy od uzgodnień landu. Później zostaje nam wybrać się do urzędu podatkowego celem otrzymania numeru podatkowego.