Nie masz pomysłu gdzie spędzić urlop w lecie? Wybierz się na Majorkę!

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Na pewno wiele ludzi snuje już wakacyjne plany. Jedną z naprawdę modnych destynacji turystycznych jest Hiszpania. Jednym z najbardziej ciekawych pośród turystów miejsc na terenie tego kraju jest Majorka. Jakie możliwości czekają na nas na takiej wyspie?
Na Morzu Śródziemnym położony jest archipelag Baleary. Jedną z wysp wchodzących w jego skład jest Majorka. To naprawdę popularne miejsce wśród turystów, także z tych z Polski. Nie ma się więc co dziwić temu, że nasze biura podróży są w stanie zaproponować stałym klientom wypoczynek w tym konkretnym miejscu. Wspaniałą okazją do oszczędności zazwyczaj niemałych kwot są wczasy Majorka Last Minute- http://eccoholiday.com/region/hiszpania/majorka/ka Last Minute to propozycja dla osób, które decyzję o wyjeździe podejmują w ostatniej chwili. Wyspa jest ciekawym miejscem dla ludzi planujących spędzić własne wakacje nad morzem. Lubiane wakacje nad morzem kojarzą nam się rzecz jasna z wylegiwaniem się na słońcu. Jeśli chcesz przeczytać więcej zajrzyj źródło artykułu. Majorka jest jednak wyspą,źródło artykułuystom o wiele więcej ciekawych miejsc. Na odwiedzających ją turystów czekają również liczne zabytkowe miejsca.


Tropikalna plaża
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Odwiedzanie Majorki warto rozpocząć od jej stolicy, Palmy. W mieście nie brakuje rozmaitych zabytkowych budowli, które wybudowano w stylu barkowym lub w charakterystycznym dla tego regionu Hiszpanii stylu Art Nouveau.Szczególnie atrakcyjnym miejscem jest Stare Miasto. Wśród jego zabytków na uwagę zasługuje tak naprawdę pałac Almudaina oraz katedra La Seu. Pośród różnych miejsc znajdujących się na wyspie Polacy naprawdę chętnie odwiedzają Velldemossę. To miejscowość, którą szczególnie polubił Fryderyk Chopin. Odwiedzał ją wspólnie ze swoją wieloletnią przyjaciółką, George Sand. Ogromną ilość osób podróżujących można spotkać w mocno wspaniałej zatoce Cala de sa Calobra. Niemal tak samo popularnym miejscem wydaje się być klasztor de Lluc. Gromadzą się w nim nie tylko całe grupy pielgrzymek, ale też turyści, którzy zamiast odpoczywać na plażach wybrali trekking po górach Serra de Tramuntana. Klasztor znajduje się na wysokości 525 m n. p. m. jest dla nich rewelacyjnym punktem wypadowym na górskie szlaki. Wymienione miejsca to oczywiście nieliczne przykłady ciekawych miejsc godnych odwiedzenia. Wakacje na Majorce bez wątpienia na zawsze pozostaną w pamięci tych, którzy się na nie zdecydowali.