Zastanawiasz się do jakiego bałtyckiego kurortu pojechać? Dobrym wyborem jest Kołobrzeg, niezwykle interesujące i wspaniale położone miasto

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Dla tych, którzy planują spędzić wakacje nad morzem, miastem bardzo atrakcyjnym może się okazać Kołobrzeg. Znany jako potężne uzdrowisko a także miejsce organizacji słynnego festiwalu, może się pochwalić interesującymi zabytkami. Na jakie z nich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

SPA w hotelu
Author: Lizzie Benton
Source: http://www.flickr.com
Wśród najcenniejszych zabytków miasta znalazł się ratusz, jakiemu korzystnie przyjrzeć się bardziej dociekliwie. To interesujący przykład neogotyckiej architektury, który jest jednocześnie interesującym zabytkiem z I połowy dziewiętnastego wieku. Koniecznie trzeba też odwiedzić tutejszą konkatedrę, uznawaną za jeden z najciekawszych przykładów sztuki sakralnej nad Bałtykiem. To interesujący przykład gotyckiej architektury, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest wysoka wieża. W kościelnym wnętrzu nie brakuje wspaniałych zabytków sztuki sakralnej, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują ołtarzowe tryptyki.Istotnym elementem w krajobrazie tego nadmorskiego miasta jest także latarnia morska. Postawiona w początkach 20 wieku, po zniszczeniach Drugiej wojny światowej została starannie odbudowana. Spichlerze, zabytkowe kamienice oraz cudowna Baszta Prochowa to pozostałe skarby miejskiej przestrzeni. Kołobrzeg może się również pochwalić ciekawymi placówkami muzealnymi.

Czytasz obecnie ciekawy tekst, jednak bez obaw kliknij także pomocny artykuł, a znajdziesz interesujące informacje na omawiany temat.

Tą najbardziej cudowną jest Muzeum Oręża Polskiego, mogące się poszczycić niezwykłą wystawą plenerową oraz ciekawymi eksponatami, które są zaprezentowanew specjalnym pawilonie wystawowym.
Dla wielbicieli nadmorskich atrakcji, pobyt w Kołobrzegu to najbardziej dopasowana propozycja na okres letni. Samo miasto może się poszczycić wieloma atrakcjami, a wycieczki po jego okolicy także mogą sprawić letnikom wiele miłych wrażeń. Zachętą do wypoczynku w tym miejscu jest jednocześnie świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna, dzięki czemu każdy bez trudności jest w stanie tu znaleźć noclegi na właściwym poziomie.

Hotel w Kołobrzegu to nie kłopot (chociaż w sezonie należy się pośpieszyć), i nieważne czy szukamy standardowego pensjonatu, czy może pragniemy coś bardziej ekskluzywnego, jak spa wellness hotel. W jednym, jak i drugim miejscu możemy zarezerwować pokoje i cieszyć się wakacjami. Przemyślmy, na czym nam zależy i jakiej wysokości budżet możemy przeznaczyć na wakacje.