Czemu warto podróżować samolotami? Jakiego rodzaju są plusy takiego rozwiązania? Co najlepiej wiedzieć na ten temat?

Moje wpisy

Wakacje można planować na bardzo dużo sposobów, ale faktycznie obecnie, kiedy istnieje tak wiele możliwości podróżowania, jest to na pewno łatwiejsze. Szczególnie w takim względzie należy zwrócić uwagę na podróżowanie samolotem. Każdego roku staje się to coraz bardziej powszechne, lecz to nie dziwi, gdyż takie podróżowanie jest tańsze niż tradycyjne, szybsze, wygodniejsze oraz bezpieczniejsze.
To jest rzeczywiście tanie, chociaż niektórzy są w stanie być tym faktem zadziwieni. Ale warto sobie porównać np. bilety lotnicze Praga-Bruksela.
Praga
Author: Davis Staedtler
Source: http://www.flickr.com
Jak wybierzemy optymalny termin to faktycznie taniej nas wyjdzie samolot niż autobus, a już na pewno taniej niż samochód (przeczytaj informacje). Tak jak wspomnieliśmy wiele zależy od tego, jaki termin wybierzemy, bo czasem jest taniej, a niekiedy drożej, ale jest tak wiele takich lotów, że rzeczywiście łatwo coś wyszukać.Podróżowanie samolotami to czasem jedyna opcja, można wziąć pod uwagę tego typu bilety lotnicze Praga-Chicago. Jak możemy się tam dostać, jak nie samolotem? Oczywiście można statkiem, ale kto się na to decyduje? Nie dość, że jest naprawdę długo, to jeszcze naprawdę drogo .
miasto
Author: Gregorio Puga Bailón
Source: http://www.flickr.com
A w samolocie jest do tego naprawdę wygodnie, szczególnie na tak odległe trasy. www.lot.com/bilety-lotnicze/przeloty-z-pragi-do-chicago


Na koniec zaś najlepiej wspomnieć o kwestii dosyć kontrowersyjnej, czyli o tym czy w samolocie jest bezpiecznie. Dużo osób jak ognia unika samolotów, a tak naprawdę ten lęk jest zbyt wielki do zagrożenia. Jak pokazują statystyki wypadków komunikacyjnych samoloty są w najwyższym stopniu bezpieczne, w tyle pozostawiają inne środki komunikacji.