Czy opłaca się brać samochód w leasing?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Czym faktycznie jest leasing? Słowo to ma swoje źródła w angielskiej nazwie “lease”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to nic innego udostępnianie przez jedną stronę pewnego pewnej rzeczy, np. auta innej stronie, na wskazany czas w zamian za płacone w ratach opłaty, tzw.
opłaty leasingowe. Wysokość opłat wyznacza umowa leasingowa. W świetle prawa


właścicielem dalej jest leasingodawca, a leasingobiorca jest wyłącznie jego użytkownikiem. W leasing można udostępniać różne przedmioty ruchome, zarówno nowe, jak i używane. Mogą to być obok samochodów inne środki transportu, maszyny, sprzęt komputerowy, sprzęt medyczny itp., a także lokalne (wraz z działkami, budynkami lub zakładami produkcyjnymi. Najczęściej jednak dotyczy on odnosi się do samochodów, jednakże mogą to być także osobówki, ciężarówki, samochody dostawcze, naczepy, autobusy oraz pojazdy specjalistyczne.


Pomimo, że decyzja o wzięciu samochodu w oparciu o umowę leasingową jest związana z spłatą należności oraz dodatkowymi kosztami i opłatami, to w przeciwieństwie do kredytu nie skutkuje bankructwa firmy. Leasing stwarza lepsze w większości warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy zrobić zestawienie w oparciu o np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław i poznać warunki jakie oferuję. Kredyt jest jednak korzystniejszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które szukają samochodu. Sama usługa leasingu została dostosowana do właścicieli firm, którzy potrzebują samochodów do prowadzenia firmy oraz zarabiana. Wzięcie samochodu w leasing daje im możliwość narażania się na straty wypożyczyć pojazd na określonych regułach. Warto podkreślić, iż prowadzący salony samochodowe udostępniające pojazdy w leasing, podnoszą ich wartość, sukcesywnie nawet o kilkanaście procent, co generuje ogromne zyski. Umowa (zobacz umowa cywilno prawna) leasingowa jest z tego punktu widzenia zarówno dla biorącego auto w leasing jak i oddającego auto w leasing, który zyskuje więcej niż w przypadku zwykłejregularnej sprzedaży samochodu.


kredyty dla firm Wrocław
Author: 111 Emergency


Wzrost popularności leasingu jest notowany od lat, jest to w końcu alternatywna dla firm, które nie otrzymały kredytu.
Dostępne są odmienne rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten ostatni jest częściej wybierany przez polskich przedsiębiorców. Wiąże się on z krótszym czasem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczego korzystania z przedmiotu. Ten rodzaj leasingu jest opłacalny dla leasingobiorcy, któremu zależy na jak najmniejszym nakładzie finansów przy zawieraniu umowy.