Niemowlak nad morzem – w jaki sposób się przygotować?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Od dzielności, pewności siebie i przygotowania rodziców zależy, kiedy zdecydują się na wyjazd z niemowlęciem na urlop nad morzem. Poniektórzy decydują się jeździć już z parotygodniowym malcem (na ogół przy drugim dziecku), inni oczekują aż niemowlak będzie mieć co najmniej pół roku.
O ile maluch rozwija się prawidłowo i dobrze się do eskapady przygotujemy, nie ma przeciwwskazań, aby podróżować z parotygodniowym niemowlakiem. Jeśli przeszukałeś już apartamenty w Kołobrzegu po czym wybrałeś coś dla Was, czas się spakować. [http://www.villamare.com.pl/apartamenty,29][]
apartamenty w Kołobrzegu
Author: Jean-Sebastien Roy
Source: Ogród pełen cienia
Oczywiście nie ma gwarancji, iż latorośl będzie słodko spać w gondoli a starsze z admiracją obserwować świat w spacerówce, jednak jest duża szansa, iż inny klimat brzdącowi przypadnie do gustu. Generalnie bowiem klimat nadmorski latoroślom służy, dzieci na ogół dobrze się czują w takim klimacie, gdzie: większe ciśnienie sprzyjać będzie absorpcji tlenu, morskie powietrze nasycone jodem doskonale oddziaływa na układ oddechowy brzdąca, mikroklimat ma pozytywny wpływ na uczuleniowców i dzieci, które często się przeziębiają, pod oddziaływaniem promieni słonecznych wytwarzana jest w skórze witamina D konieczna do absorbowania wapnia.


Wczasy nad Bałtykiem powinny trwać przynajmniej tydzień, zaś najodpowiedniej 2 tygodnie. Idealnie kiedy możemy przeznaczyć na nie 3 tygodnie. Okres tenże jest niezbędny, by maluchy mogły się przyzwyczaić do innego klimatu. Dodatkowo trzeba się liczyć z tym, iż maluchy błyskawicznie się męczą i nawet normalne warunki dla dorosłego: odgłos wiatru, szum bałwanów a także świecące mocniej słońce może maluszkowi dostarczyć tylu wrażeń, że potomek po dwugodzinnym wyjściu na plażę zrobi się marudne.
Powinniśmy wtedy wrócić do pokoju i dać potomkowi czas na wypoczynek w w wyższym stopniu znanych mu warunkach.


Wyjeżdżając weź pod uwagę pensjonaty w Kołobrzegu przyjazne maluchom. Poszukujesz kołobrzeskich pensjonatów?.