Ciekawe miejsca na aktywny urlop czyli co mogą zaproponować nadal dzikie i niedostępne Bieszczady

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Bieszczady to jest jednym z nielicznych rzeczywiście dzikich, nie do końca poznanych jeszcze rejonów Polski. W ostatnim czasie bardzo ulega to zmianie, turystyka coraz bardziej się promuje, pojawiają się kolejne atrakcje i miejsca noclegowe, ale nadal jeszcze im daleko do tej masówki, którą można zobaczyć przykładowo w Zakopanem.


Bieszczady
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
I w sumie chyba dobrze, że tak jest, bo w końcu Bieszczady od lat były symbolem braku cywilizacji i dzikości, a wyjazd do nich był prawdziwą ucieczką od bieżącej gonitwy i wspaniałym wypoczynkiem. Ogromny wpływ na to będzie mieć bieszczadzka przyroda, surowa a równocześnie nieskażona. Wychodząc na bieszkadzkie szlaki można wędrować albo tymi najpopularniejszymi, na których jeszcze się spotyka turystów, albo zejść w którymś momencie na te rzadziej uczęszczane, gdzie niekiedy i przez pół dnia nikogo nie ma. Bieszczady zajmują stosunkowo duży obszar, więc i miejsca na wędrowanie po górach będzie tam naprawdę sporo, jeśli ktoś ceni ciszę i spokój, to miejsce to jest zdecydowanie dla niego.

Bez wątpienia bardzo dużą bieszczadzką atrakcją są właśnie góry i wytyczone pomiędzy nimi przepiękne szlaki. Ale rejon ten zachęca również całkowicie odmienny rodzaj wypoczywających, a mianowicie miłośników żeglarstwa i pozostałych sportów wodnych. Wszystko za sprawą największego w naszym kraju stworzonego przez człowieka zbiornika, jakim jest Jezioro Solińskie. Już sama konstrukcja zapory jest bardzo dużą turystyczną atrakcją, wysoka na kilkadziesiąt metrów zatrzymuje parę milionów litrów wody znajdującej się w jeziorze.


Solińskie wypoczynek na podlasiu bardzo szybko zostało bardzo popularnym miejscem na żeglowanie, dzisiaj nie można na nim pływać jednostkami silnikowymi, więc panują tam właśnie żaglówki, ale także kajaki i rowery wodne. Niektórzy będą porównywać warunki które tam panują z tym, co spotyka się na Mazurach, a wielkość tego zbiornika jest na tyle duża, że faktycznie da się spędzić wiele dni na wodzie bez żadnej nudy. Dzięki temu, że jest jezioro [zobacz jaki może być koszt wynajęcia jachtów] urlop w Bieszczadach można spędzać bardzo ciekawie, z jednej strony idąc w góry, a później dla odmiany kąpiąc się i pływając na wodnych sprzętach.