motel Polanica Zdrój, obiekt hotelowy w Polanicy Zdroju

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Polanica Zdrój to miejscowość zdrojowa. Okalające ją Sudety to góry niezbyt wysokie, jednakże urzekające swą urodą, malowniczością również nieskalaną dużym przemysłem nieskazitelnością. Przyjemny klimat podgórski, również bogate źródła wód mineralnych sprzyjają tu leczeniu schorzeń kardiologicznych i układu pokarmowego. Polanica Zdrój słynie też z Oddziału Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego.

pensjonat
Author: Yngve Roennike
Source: http://www.flickr.com
Wspaniałą aurę kurortu stanowi jeden z najpiękniejszych polskich parków zdrojowych z pięknie rozkwitającymi wiosną azaliami, rododendronami i magnoliami. Fontanna przy głównej alejce parkowej o zmierzchu podświetlana jest barwnymi lampami i w takt muzyki wytryskuje z dysz wysokie na 12 m.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www zawiera wyłącznie potrzebne informacje, które zapewne Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas i upewnij się, że należałoby go odwiedzić.

Centralne położenie Polanicy-Zdroju w rejonie czyni, że jest to świetny punkt wypadowy wielu wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych, a pensjonat Polanica Zdrój przynosi doskonały odpoczynek, warto to zobaczyć: . Nieduża odległość do granicy zezwala również na poznanie sporych atrakcji krajoznawczych Czech.Najistotniejszymi składnikami rozstrzygającymi o uzdrowiskowym zakresie miasta jest mnogość źródeł wód mineralnych. Miasto charakteryzuje się tradycyjnym kształtem urbanistycznym, zwartą zabudową. Jest to miasto bez rynku, bez typowego środka, miasto znajdujące się w parku. Również wszelkie budynki uzdrowiskowe mieszczą się w Parku Zdrojowym, w jakim obok roślinności rodzimej znajduje się również sporo eksponatów flory egzotycznej, również wyszukane gazony w formie ładnych dywanów kwiatowych.

W parku jest Zakład Przyrodoleczniczy, pijalnia wód, Teatr Zdrojowy, Sala Koncertowa. W części miasta położonej poza parkiem wypatrzymy liczne kafejki, pensjonaty, obszary rekreacyjne, basen kryty i otwarty, interesujące szlaki spacerowe. Hotel Polanica Zdrój (Villa Alina) proponuje wynajem pokoi w czasie wielu akcji o znaczeniu międzynarodowym.

Interesuje Cię wyłącznie sprawdzona informacja spod linku? Jeśli tak, to zapraszamy do przejrzenia naszej strony, gdzie stale dostaniesz pewne fakty.

Co roku odbywa się tu posiadający kilkudziesięcioletnią tradycję Festiwal Szachowy, najstarszy w kraju Festiwal Filmów Amatorskich, oraz Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej Muzyka Świata. Gród posiada odpowiednio rozwiniętą bazę rekreacyjną. Otwarte są kryte baseny, hala sportowa, korty tenisowe, boiska i lodowisko.