Turystyka na terenie Polski, czyli zabytki które musisz zobaczyć. Zobacz rady naszych ekspertów

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Najnowsze badania dotyczące turystów przyjeżdżających do Polski udowadniają, że jest to kraj chętnie odwiedzany przez mieszkańców krajów sąsiadujących – Niemiec, Czech, Ukrainy itp. Od momentu otwarcia granic, coraz częściej przyjeżdżają obywatele odleglejszych państw europejskich – Francji, Hiszpanii, czy Włoch. Polskę sporadycznie zwiedzają osoby spoza kontynentu europejskiego.


w drodze
Author: prakash sahoo
Source: http://www.flickr.com
Najchętniej preferowanymi miejscami pobytu zagranicznych turystów są duże miasta udostępniające usługi hotelowe na zróżnicowanym poziomie. Rzadziej są to miejsca często odwiedzane przez Polaków, jak .

Oczekiwania turystów

Polska w oczach turysty jest państwem nie zanieczyszczonym, zielonym, posiadającym bogatą historię i niezwykłe zabytki architektoniczne. Z drugiej strony, Polska jest również znana ze złej infrastruktury drogowej oraz niewielkiej liczbie lotnisk.

Chciałbyś przeczytać coś równie interesującego? Super, ta strona www stajnie dla koni na pewno okaże się dla Ciebie użyteczna, ponieważ znajdziesz na niej sporo tego typu danych.

Najczęściej turysta będzie chciał odwiedzić obiekty łatwo dostępne i przyjazne osobom obcojęzycznym. Przykładem takiego obiektu jest zamek w Malborku, który z uwagi na opcję zwiedzania z przewodnikiem posługującym się językiem angielskim, niemieckim lub rosyjskim zdobył dobrą opinię wśród Zagranicznych turystów. Od jakiegoś czasu na zamku tym można również używać bezpłatnych audioprzewodników w wersjach na kilkanaście języków. Powodzeniem cieszą się też wydarzenia kulturalne jak Wratislavia Cantans, Jazz Jamboree czy ostatnio popularny wśród młodych ludzi Open'er Festival.

Baza noclegowa

Największą popularnością cieszą się międzynarodowe sieci hoteli o średnim standardzie. Turyści częściej bowiem ufają markom już im znanym z rodzimego kraju, o powszechnie znanych standardach. Takie hotele w większości przypadków lokują się w małej odległości od centrum, co dla gościa jest dodatkowym atutem. Pełną listę miejsc noclegowych w danej miejscowości można odszukać wpisując w wyszukiwarce internetowej przykładową frazę „noclegi w Gdańsku jak na . Sporą popularnością cieszą się również przyhotelowe sieci restauracyjne, oraz lokale gastronomiczne ulokowane niedaleko centrum, bądź miejsca noclegu.

Zainteresowały Cię informacje muzyka bez opłat zaiks podane w naszym artykule? Bardzo przyjemnie więc będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Czekamy na ocenę!

Badania pokazują, że zwiedzający nie poszukują tańszej alternatywy jeśli chodzi o lokal gastronomiczny i nierzadko idą pod tym względem na łatwiznę.