Atrakcyjne miejsca jakie warto ujrzeć w Zakopanem

Moje wpisy

Morskie Oko znajduje się w Dolinie Rybiego Potoku, blisko 25 kilometrów od Zakopanego. W jeziorze mieszkają pstrągi, a w zimie Morskie Oko krzepnie, pozwalając na spacery po jego tafli. Nawierzchnia jeziora to 35 ha, natomiast w najgłębszym położeniu ma nieomalże 51 metrów. Morskie Oko przynależy do punktów najchętniej odwiedzanych przez obieżyświatów. Widać stąd czarowną panoramę Tatr Wysokich, zaś na brzegu mieści się schronisko górskie.

atrakcje w Tatrach
Author: Brandon Atkinson
Source: http://www.flickr.com
Jaskinia Mylna jest to jedna z bardziej interesujących jaskiń, jaką można zwiedzić, jednak obieżyświatom udostępniono tylko część ponad 1600-metrowego korytarza. Grotę możesz zwiedzać na własną rękę, bez przewodnika. Musimy zejść po 3,5 m drabinie, okoliczności panujące w jaskini są dość trudne (niska temperatura, mnogie kałuże, niskie korytarze). Odwiedzający powinien posiadać pewne źródło światła, ciepłe odzienie jak też pewne turystyczne buciki. Chociaż jaskinia nie ma zbyt dużej liczby nacieków, to magnesem jest duże urozmaicenie korytarzy. Krupówki - to jedna z najsłynniejszych ulic w Polsce. Stoją w tym miejscu bajeczne wille, drewniane chaty, mieści się w tym miejscu też większość sklepów oraz restauracji. Ulica jest doskonałym punktem dla osób kochających wszystko to, co góralskie. Krupówki są najbardziej dudniącą życiem ulicą w Zakopanem. Niektórzy turyści ograniczają Zakopane jedynie do Krupówek. Jednakże Krupówki to też miejsce, w którym należy uważać na portmonetki. Dolina Kościeliska - Jest to dziewięcio kilometrowy szlak, osiągalny dla każdego. W trakcie spaceru doliną ujrzymy interesujące skałki, groty, gęstą roślinność, górski strumień, a przede wszystkim ładne krajobrazy.noclegi w górach
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Trakt zaprowadzi nas nad Smreczyński Staw a także do schroniska na Hali Ornak. W przeszłości dnem kotliny biegł szlak handlowy, jaki był celem ataków zbójników. Podanie głosi, że w dolinie są ukryte kosztowności. Nosal - Nadzwyczaj popularny pośród wagabundów szczyt w Tatrach, o wielkości 1206 m n.p.m. Znajduje się w odległości ok. czterech km od Zakopanego. Jest doskonałym punktem widokowym na Halę Gąsienicową a także Kotlinę Bystrej. Na zboczach znajduje się popularna trasa slalomowa (1953-1954), razem ze sztucznym naśnieżaniem a również wyciągiem krzesełkowym. Nie czekaj, już dzisiaj wbij w wyszukiwarkę: noclegi w Zakopanem.