W jaki sposób wyznaczyć kierunek świata na obozie?

Moje wpisy

Gdy wybieramy się na obózlub, kiedy postanawiamy wysłać nasze dziecko na jakiś obóz, to dobrze mieć świadomość, że nasza pociecha powróci po takim obozie odmieniona. Przez dwa tygodnie będzie rodziców, tylko inne dzieci i opiekunowie, którzy będą mówili, że trzeba ścielić łóżka, wstać o określonej porze, jeść to, co będzie akurat w menu, bez wybrzydzania.


Świetną zaprawą dla dziecięcej samodzielności jest obóz harcerski lub jeden z obozów sportowych. Jeśli będzie to na przykład obóz żeglarski to dzieci nauczą się korzystać z busoli, podobnie jak na obozie harcerskim, choć na tym drugim będą się uczyć również w jaki sposób określać kierunki świata za pomocą naturalnych elementów przyrody nieożywionej. Jak widomo busola jest niezmiernie przydatnym narzędziem do wyznaczania stron świata, część osób myli ją z kompasem. Busola posiada więcej funkcji aniżeli kompas, ale zdolność posługiwania się tymi dwoma urządzeniami, może być przydatna. Nawet, jeśli nie zapiszemy dziecka na obóz, to dobrze nauczyć go korzystać z busoli, bo to sensowna umiejętność. Sami wybierając się na surwiwal powinniśmy pamiętać o wzięciu ze sobą tego istotnego narzędzia do przetrwania, bo umieć poruszać się w nieznanej przestrzeni, nie pogubić się jest tak samo istotne dla przetrwania jak znalezienie jadalnych roślin. Ciekawa oferta: .


manierka
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Konieczna w różnych sytuacjach


Każdy, kto miał do czynienia z harcerstwem doskonale wie, co to jest manierka. Otóż jest to zamykane naczynie z odpornego materiału, przeważnie metalowe, czasem srebrne a może być w zielonych odcieniach. Mieści się w nim do 2 litrów płynów. Manierek mogą używać nie jedynie harcerze, ale również, a może raczej zwłaszcza ludzie z wojska. To potrzebna rzecz na poligonie. Dobrze, więc się w nią zaopatrzyć, kiedy wyjeżdżamy na obóz harcerski lub gdy będziemy musieli wybrać się na poligon.

Informacje, które ma proponowana treść (https://www.polnet.pl/pl/drob/), są w gruncie rzeczy potrzebne, jeżeli interesuje Cię opisywany temat - kliknij więc tutaj!

Można znaleźć różne manierki, bo producenci tego typu rzeczy zrobili wszystko żeby było, z czego wybierać. Czytaj tu: .


Poza manierką pewnie przyda nam się dodatkowo menażka, to znaczy naczynia do jedzenia, które przeważnie posiadają doczepione sztućce, a dokładniej widelec złączony z łyżką. Wszystkie te rzeczy powinny zająć jak najmniej miejsca i być bardzo przydatne.