Twoje dziecko harcerzem? Czemu nie!

Moje wpisy

Masz dorastające dziecko, które jest bardzo ciekawe świata. Nie zamartwiasz się tym, póki jego zainteresowania nie wybiegają poza ustalone reguły. Czasami i to ma miejsce, wszakże młodość i okres dojrzewania rządzą się własnymi prawami.

harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
W jakiś dzień jednak twoje dziecko powróciło ze szkoły i poprosiło cię o wyposażenie harcerza. zdziwiło cię to, bo przypuszczalnie tego akurat nie oczekiwałaś, jednak już za moment zabrałaś się do działania, w którym miejscu mogłabyś zrealizować prośbę swojego dziecka, czyli zakupić nieodzowne harcerskie wyposażenie (zobacz co oferujemy).

Najbardziej logiczny wybór to akcesoria turystyczne sklep. zgadza się, jego określenie wskazuje na to, iż otrzymamy tam sprzęt typowo turystyczny: namioty, śpiwory, buty trekkingowe czy sprzęt wspinaczkowy. Jednakże wiele tych sklepów posiada w swojej ofercie taki towar, jak umundurowanie harcerskie, chusty harcerskie, nakrycia głowy, wywijki harcerskie, pasy, pakietki i odznaki, pagony harcerskie… czyli, wszystko czego młody i starszy harcerz wymaga (elementy wyposażenia harcerskiego).

turystyka górska
Author: Paxson Woelber
Source: http://www.flickr.com
Zresztą, dla harcerza nie istnieją rzeczy zbędne, każda z nich posiada własne miejsce i znaczenie. identycznie, jak młody harcerz uczy się porządku, również jego wyposażenie powinno być schludne i dopasowane na miarę. oczywiście, nie jest to takie mini-wojsko, chociaż niektórzy i tak mogą o tym sądzić, ale każdy kto przeżył przygodę w harcerstwie, wie, że uczy ona automatyzmów dosyć porównywalnych. Mowa o uczuciach patriotycznych, samodoskonaleniu czy braterskiej podporze.


Jeśli więc twoje dziecko chce przystąpić do harcerzy potraktuj to jako pozytywny prognostyk. Z jednej strony wszakże nawet jak się zdeprymuje to, chociaż zaznajomi się, twierdząc przysłowiowo, „z czym to się je”, nie będzie jednakowoż robić ci wyrzutów, iż się nie zgodziłaś , że obaliłaś jego plany. Takie coś często prowadzi do wyidealizowania pewnych rzeczy, jakie nie zostały sprawdzone w rzeczywistości, lecz zostają w wyobraźni, co przekłada się na przemyślenia typu: co by było gdyby… Lepiej konfrontować dziecko z realnym życiem zamiast dopuszczać do tych myśli. Z drugiej strony, jeśli będzie na tak, to możesz być pewna, iż w harcerstwie przyswoi wiele pożytecznego, co przyda się na przyszłość.

I nawet nie mam na myśli tutaj tylko dyscypliny, lecz warto zwrócić uwagę na określone wartości, które stwarzają młodego człowieka już od podstaw, wiedzącego, po co jest na świecie, i co jest w życiu najistotniejsze.
Tags: