W jaki sposób wybrać biuro podatkowe, żeby mieć porządek w księgowych dokumentach?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Samodzielne prowadzenie księgowości w naszym państwie to nie jest łatwe zadanie przede wszystkim przez wzgląd na złożoność skarbowych zagadnień oraz problemy z interpretacją niezwykle wielu regulacji prawnych.
Z takiego względu niezwykle dużo doktorów stomatologów zatrudnia odpowiednie biuro podatkowe. Mieć świadomość tego trzeba, że w pierwszej kolejności to my sami powinniśmy określić nasze oczekiwania oraz określić czy zależy nam tylko na usługach, które oferowane są w granicach pojmowanej tradycyjnie rachunkowości, czy zależy nam na obsłudze kompleksowej, która przybiera formę doradztwa skarbowego. W inny sposób mówiąc, powinniśmy starannie ustalić czy nasze biuro podatkowe ma wypełniać za nas podatkowe deklaracje oraz składować nasze wszelkie dokumenty, czy chcielibyśmy aby to biuro reprezentowało nas także w kontaktach z Urzędem Skarbowym. Osoba, która prowadzi biuro podatkowe, powinna przedstawić personalny certyfikat wydawany przez Ministra Finansów. Taki certyfikat stanowi potwierdzenie, że do czynienia mamy z absolwentem kierunkowych studiów zatem z księgowym, który legitymuje się odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.


wakacje
Author: J P
Source: http://www.flickr.com


Warto sprawdzić również czy wybrane przez nas biuro podatkowe jest zapisane w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Firmy, które się zajmują usługowym prowadzeniem ksiąg skarbowych, powinny obowiązkowo wykupić polisę OC.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na omawiany temat, odwiedź partners-you-trust nas, a na pewno znajdziesz ciekawe fakty.

Aktualnie gwarancyjna suma dla biur, które oferują rozliczenie w granicach KPiR oraz ewidencjonowanego ryczałtu równa się minimalnie 5000 złotych. Warto jednak wiedzieć, że czym kwota jest wyższa polisy OC biura księgowego, to ma większe nadzieje na wyegzekwowanie rekompensaty w przypadku wyrządzenia szkody przez księgowego. Brak takiej polisy znaczyć może dla nas niezwykle poważne kłopoty. Przed podjęciem współpracy warto upewnić się w jakich godzinach mieć nadzieję będziemy mogli na pomoc naszego księgowego.
Czy na nasze telefony będzie odpowiadał jedynie od 8:00 do 16:00, czy też w wyjątkowych sytuacjach będziemy mogli zwrócić się do niego o poradę także po godzinach. Należałoby spytać również pracowników biura czy dokumenty będziemy mogli przesyłać drogą elektroniczną.