Na czym dokładnie polegają obowiązki osoby funkcjonującej na stanowisku kierownika działu logistyki?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Osoby, które chcą funkcjonować na etacie kierownika sekcji koordynacji działań oraz nabytków, jak sugeruje sama nazwa tego miejsca pracy, jest bezpośrednim przełożonym działu, który specjalizuje się organizowaniem kooperacji z poszczególnymi dostawcami.


Taki kierownik ma obowiązek nadzorować oraz koordynować pracę podległego personelu, prowadzi proces rekrutacji i organizuje kursy członków personelu.
Jako najbardziej doświadczony w takim zakresie ma decydujący głos we wszystkich sprawach najważniejszych dla wykonywania konkretnego projektu, utrzymuje kontakty z najważniejszymi kontrahentami jednostki, uzgadnia również szczegóły zawieranych umów. Jeśli chodzi o wymogi stawiane na osobę, która ma funkcjonować na etacie takim jak kierownik działu logistyki, to początkowym i najważniejszym wymogiem, jaki stawiany jest przed tego typu kandydatami to wymóg posiadania wykształcenia wyższego, otrzymanego w granicach wydziału związanego z ekonomią albo technicznego.


profesjonalna sala konferencyjna
Author: Tom Chapman
Source: http://www.flickr.com


Prawdopodobni pracodawcy zwracają również szczególną uwagę na obecne doświadczenie w zawodzie wszystkich kandydatów, otrzymane przez nich w pracy na stanowisku o zbliżonym profilu oraz pełnionych zadań, w tym również na etacie kierowniczym. Od rekrutów do pracy na etacie kierownik sekcji logistyki oczekuje się przeważnie zdolności zarządzania kapitałem ludzkim oraz świadomości kosztowej. Konieczne są także umiejętności negocjacyjne oraz samoorganizacyjne czasu i samego stanowiska zatrudnienia.
Działalność tego typu kierownika polega na realizowaniu wielu czynności koordynacyjnych i organizacyjnych, z czego dużo z nich odbywa się za pośrednictwem komputera. Jeśli chodzi o możliwości zatrudnienia, to są one stwarzane przez liczne podmioty oraz przedsiębiorstwa, które należą do różnorodnych sektorów oraz branż.