Co zobaczyć w Szczecinie? Jak zorganizować wypad w ten rejon Polski?

Moje wpisy

Polska jest piękna. Każdy, kto po niej podróżował przyzna, że warto wracać do rejonów, które już się odwiedziło, ponieważ zmieniają się z czasem oraz warto wybrać się tam, gdzie nigdy wcześniej nas nie było, by przywozić atrakcyjne wspomnienia. Na podróżowanie po północy kraju warto przeznaczyć czas szczególnie wiosną lub latem. Kiedy trafi się na piękną pogodę, można zobaczyć całkiem sporo miejsc w stosunkowo krótkim czasie.

pomnik w Szczecinie
Author: a.fiedler
Source: http://www.flickr.com
Swoją wycieczkę po północno-zachodniej Polsce dobrze jest rozpocząć od Szczecina. To miasto jest jednym z największych i najstarszych polskich miast i jest uznane za stolicę Pomorza Zachodniego. Szczecin jest dużym regionem turystycznym, z wieloma zabytkami, szlakami, trasami wycieczkowymi. Stanowi także ważne centrum kulturalne pomorskiego regionu. Z pewnością nie będzie problemu z tym, żeby znaleźć dogodny apartament Szczecin bowiem posiada rozbudowaną bazę https://eapartament.pl/jną - . Po wycieczce po samym mieście dobrze jest znaleźć trochę czasu i wybrać się też w przyjemnie zielone okolice Szczecina – do puszczy Wkrzańskiej, Bukowej i puszczy Goleniowskiej. Lecz swoją podróż dobrze zapoczątkować na Wałach Chrobrego. Można tam obserwować rozciągającą się panoramę Odry i portu. Przygotowane dla turystów tarasy widokowe mają 500 metrów długości i leżą 19 metrów nad poziomem brzegu odrzańskiego. Dodatkowo, w ścisłym centrum miasta do zobaczenia i zwiedzenia jest gotycki Stary Ratusz i Muzeum Miasta Szczecina w jednym, Zamek Książąt Pomorskich z czasów renesansu i Brama Królewska - apartamenty w Szczecinie. https://eapartament.pl/apartamenty-miedzyzdroje.htm/
rejs po Odrze
Author: Yadis
Source: http://www.flickr.com
Dla lubiących zabytki architektoniczne punktem niemożliwym do pominięcia jest Bazylika archikatedralna pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła. Bardzo ciekawą propozycją są podziemne trasy turystyczne. Można również na Głównym Dworcu PKP w Międzyzdrojach zejść do schronu przeciwlotniczego z czasów II wojny światowej. Aby mieć wszędzie dość blisko i być w miejscu świetnie skomunikowanym z okolicą, dobrze jest zabukować w centrum miasta pokój lub apartament Międzyzdroje może być też naszą bazą noclegową do jednodniowych wypadów za granicę albo całodniowe wyprawy do sąsiednich miasteczek i na wybrzeże.

W samym mieście jest sporo do zobaczenia, lecz Międzyzdrojównie można opuścić bez odbycia rejsu po Odrze i udziału w wycieczce po Międzyodrzu. Można się na nie załapać przez całe wakacje. Jeśli ktoś preferuje kajaki, może wypożyczyć go na wyprawy indywidualne.