Dla osób ceniących przyrodę Polski

Moje wpisy

O tym, że czasem należy wypocząć i oderwać się od powszedniego kieratu, nie należy nikogo przekonywać. Czasami wystarczy wyjazd na weekend, żeby odpocząć i nabrać siły do wytężonej pracy. Większa część Polaków wyjeżdża na wakacje na Mazury, lub nad morze. Są także amatorzy górskich wędrówek, aczkolwiek zachwycających i jeszcze nieodkrytych zakamarków polskiego kraju jest więcej i wskazane jest odwiedzać nowe, interesujące i jednakowo ładne lokalizacje.


Ząbkowice Śląskie, Dolny Śląsk
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl
Baza krajoznawcza w Polsce jest coraz to lepsza i coraz więcej posiadaczy pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych umieszcza własne oferty w Internecie. Serwisy poświęcone wypoczynkowi w Polsce dostarczą nam każdych pomocnych informacji. Wystarczy jedynie wybrać miejsce, jakie chcielibyśmy odwiedzić. Dla osób ceniących naturę, idealną przygodą może okazać się odwiedzanie dziesiątek wysepek w sąsiedztwie Świnoujścia. Pełno w tym miejscu traktów i to nie tylko pieszych, ale także rowerowych i kajakowych. To autentyczny eden nie tylko dla amatorów pierwotnej przyrody, lecz także fotografów.

Wyjazd na urlop, bądź wypad weekendowy, jest możliwość też zaplanować do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to jeden z niezwykle tajemniczych rejonów w naszym kraju, czarujący podróżników niesamowitymi krajobrazami i zróżnicowaniem atrakcji. Entuzjaści spacerów będą urzeczeni Doliną Prądnika, jaka znajduje się w Ojcowskim Parku Narodowym, z kolei badacze przeszłości mogą odwiedzić renesansowy gród w Pieskowej Skale.

Obecnie znajduje się tu muzeum, jakie jest możliwość zwiedzać praktycznie przez cały rok.
Własne miejsce znajdą miłośnicy wspinaczek. Białe ostańce są wręcz wymarzone dla mniej profesjonalnych osób, choć i biegli wspinacze sprawdzają tutaj swoje zdolności. Do wspinaczki przystosowano nie tylko pojedyncze skały, lecz również całe pasma.


nad polskim jeziorem
Author: Joeri Mages
Source: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie w jednym miejscu jest możliwość znaleźć wiele tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Osoby, które wolą eskapady rowerowe, powinni zdecydować się na eskapadę jedną z najsłynniejszych szlaków krajoznawczych w Polsce, Szlaku Orlich Gniazd. W zależności od predyspozycji, każdy jest w stanie wyjechać w takie miejsce, które je oczaruje.