Jedziesz do Krakowa? Zdajesz sobie sprawę, co korzystnie zobaczyć w tym mieście? Oto szybki przewodnik

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Dla każdego miłośnika historii, dla pasjonata pięknych budowli, jest na pewno atrakcyjną destynacją. Kraków, dawna stolica Polski, ma się czym chwalić, a zabytki Starego Miasta składają się na wyjątkową oraz niezwykle piękną kolekcję. Zabytków jest tak dużo, iż na ich dokładne poznanie trzeba poświęcić kilka dni. Jakie atrakcje są najistotniejsze? Co powinien zobaczyć każdy, choćby w czasie najkrótszej wycieczki po królewskim mieście?

Kraków
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Kraków to jak najbardziej Zamek Królewski na Wawelu. Ta znana katedra i zamkowe wnętrza to istotne cele każdej wycieczki do tego miasta. Ważnym miejscem jest również Rynek Główny, przyciągający Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim. Te zabytki są świetnie znane, identycznie zresztą jak znajdująca się w okolicy Brama Floriańska oraz Barbakan. Spacer po Plantach które stworzono w miejscu dawnych murów miejskich oraz wizyta na terenie żydowskiego Kazimierza to kolejne atrakcje, dzięki którym Kraków jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla przyjeżdżających. Wspaniałe synagogi oraz kirkuty to najcenniejsze pamiątki związane z krakowskimi Żydami.

Kraków to również wspaniałe placówki muzealne. Spośród tych najciekawszych jest muzeum zaaranżowane w Fabryce Schindlera oraz Podziemia Rynku. Muzea biograficzne i wspaniałe galerie dzieł sztuki, z jakimi się możemy zetknąć w Muzeum Narodowym czy w Muzeum Czartoryskich. Ciekawym celem wycieczki po tym mieście może się również okazać wizyta w takich muzeach, które koncentrują się na wybranej dziedzinie nauki. Dużym powodzeniem cieszy się przykładowo Muzeum Archeologiczne czy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Pozostałe fantastyczne miejsca, to Muzeum Archidiecezjalne, słynna „Rydlówka” czy Muzeum Historii Żydów. Są to z pewnością kolejne placówki, jakie w pełni zasługują na zainteresowanie ze strony przyjeżdżających. Dzięki nim to miasto jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez gości miast w Polsce, a jego atrakcje poznane i doceniane są także poza granicami Polski.Kraków Rynek
Author: Radomir Cernoch
Source: http://www.flickr.com
Kraków to również nowoczesność, z tego względu wiele osób tu przybywa żeby zrobić zakupy. Zakupy w Krakowie są niezwykle korzystne, bo dzięki popularności Krakowa i odpowiedniemu położeniu na mapie naszego kraju, jest tu wiele sklepów, w jakich korzystnie zrobić porządne zakupy. Podobnie jak w innych dużych miastach znajdziemy tu duże galerie handlowe, ale również markety specjalistyczne, w jakich z pewnością znajdziemy to, czego szukamy, chociażby zobacz polecaną www albo smartfon BlackBerry Q10 biały w