przedsiębiorstwo

Moje wpisy

Bazowe zagadnienia z zakresu prawa pracy powinien znać nie tylko każdy pracownik, ale również każdy uczeń

Jan
24
biuro rachunkowe
Author: John Davis
Source: http://www.flickr.com
Gdy przychodzi moment na podjęcie pierwszej pracy, wtedy też młodzi ludzie bywają zmuszeni poznać elementarne informacje z zakresu prawa pracy. Oczywiście nie jest to żadnym obowiązkiem, lecz warto znać swoje prawa, zwłaszcza wtedy, kiedy obejmujemy stanowisko w prywatnym przedsiębiorstwie. W obecnych czasach szefowie nierzadko naciągają przepisy, a rezultatem takiego postępowania bywa np. przekroczenie limitu czasu pracy.
Posted By addmean read more

Jak skutecznie można dopilnować finansów firmy?

Dec
15
kalkulator i monety
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Zatrudnianie osób o znacznym doświadczeniu w temacie finansów jest dla przedsiębiorców wyjątkowo znaczące. Specjalne usługi ekspertów, wśród których znajduje się także kontrola należności, wpływają szczególnie na właściwe rozdzielanie kwot. Należności są systematycznie monitorowane, dlatego spontaniczne zadłużenie nie wchodzi w grę. Fachowcy respektują wszystkie zarządzenia unijne z tego zakresu.
Posted By addmean read more

W chwili, jeżeli niemiecki kontrahent zalega ci z płatnościami, masz szansę zatrudnić przedsiębiorstwo windykacyjne

Oct
24
należności
Każdy, kto prowadzi interesy, z pewnością poświadczy, jak wielką trudnością jest sytuacja, jeśli kontrahent zalega z opłatami. Niestety, takie przypadku mają miejsce bardzo często, a przedsiębiorcy przeważnie długimi miesiącami albo latami starają się odzyskać własne środki. W przypadku, kiedy nie możemy nakłonić nieuczciwego kontrahenta do spłaty zobowiązania, powinniśmy skorzystać z usług jednostki windykacyjnej.
Posted By addmean read more

Za jakiś czas każdego pracownika w Polsce czeka rozliczenie deklaracji podatkowej w Skarbówce

Jun
02
ubezpieczenie
Author: Lars Plougmann
Source: http://www.flickr.com
Nie jest istotne to czy tolerujemy czy nie lubimy rozliczania z Urzędem Skarbowym. Jesteśmy zobowiązani to uczynić raz do roku i już. Dzisiaj i tak jest łatwiej aniżeli jeszcze jakiś czas temu, kiedy ludzie byli zmuszeni stać w długich kolejkach oraz spokojnie czekać na swoją kolej przy okienku.


Teraz mamy możliwość wysłać swój PIT przez internet.
Posted By addmean read more

Czemu znajomość finansowej wartości firmy jest tak ważna? Są niekiedy takie okoliczności, gdy ta wiedza jest przydatna

May
17
Pieniądze
Author: Barta IV
Source: http://www.flickr.com
Jesteś przedsiębiorcą, posiadasz swoją firmę i chciałbyś dowiedzieć się, ile jest warta. Żeby to wyznaczyć należy poznać kilka pojęć, które są niezbędne przy tego rodzaju zadaniach. W tym artykule będziemy starać się pokazać to interesujące zagadnienie.
Posted By addmean read more

Pages

Subscribe to RSS - przedsiębiorstwo