Podczas rozliczeń fiskalnych należy zaciekawić się akcją 1% dla Organizacji Pożytku Społecznego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Razem z nadejściem kolejnego roku kalendarzowego bardzo koncentrujemy się na rozliczeniach pit. Jest to kluczowy proces, na który powinno się zwrócić pokaźną uwagę, żeby poprawnie uzupełnić formularze. Aktualnie jest to ogromnie uproszczone, bowiem dostępne w sieci programy do wyliczania gwarantują nie tylko sprawne wyliczenie wszelkich kwot i sporządzenie odpowiedniego formularza, lecz również wysłanie go do stosownego urzędu rzecz jasna drogą internetową.
firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


zbliżenie - firma
Author: Ministerio Bienes Nacionales
Source: http://www.flickr.com


Jest to niebywałe ułatwienie, z jakiego korzysta coraz więcej osób. Niewątpliwie znacznie oszczędza to ich czas i nerwy, jakie łączyły by się z długim wyczekiwaniem w kolejkach w referacie skarbowym. Razem z tematem rozliczeń łączy się akcja powierzania procenta od podatku dla różnych organizacji. Dobrze jest się tym zaciekawić.


zniszczone dokumenty
Author: Clarence Risher
Source: http://www.flickr.com


Działające w Polsce instytucje pozarządowe w największym stopniu utrzymują się z datków społeczeństwa. Nie sposób ukryć, iż są to organizacje szalenie wartościowe, ponieważ niosą wsparcie wielu potrzebującym osobom i nie jedynie. Coraz więcej z nich powstaje z projektem aktywizowania społeczeństwa i organizowania rozmaitego rodzaju wydarzeń uświadamiających w wielu rzeczach. Gdy więc planujemy wesprzeć ich działalność wskazane jest aby pamiętać, żeby przekazać jeden procent z podatku. Jest to niezwykle łatwe, albowiem właśnie wszystkie elektroniczne programy do wypełniania formularzy PIT mają zamieszczoną nadzwyczajną kolumnę, w jaką wystarczy wprowadzić właściwy dla konkretnej instytucji numer KRS. Akcja ta promowana jest od kilku lat i stanowi spory zastrzyk gotówki dla mnóstwa organizacji. Ważne jest, że można znaleźć organizację nieraz z własnej miejscowości. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę frazę pit opp, żeby przeglądnąć precyzyjnie, na jakie organizacje da się przeznaczyć tą sumę. Jednorazowy gest pomocy jest szalenie ważki, natomiast rzeczywiście nic nas nie kosztuje.
Powinno się więc o tym pamiętać przygotowując rozliczenia z uprzedniego roku.


Dla licznych organizacji ta akcja jest niesłychanie pomocna, dlatego należałoby się w nią angażować i wspierać idee pomocy socjalnej w naszym kraju.