Jakie rzeczy powinnaś wiedzieć o podatku dochodowym od osób fizycznych, który od Twej pensji odprowadza Twój szef?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Każdy z nas wytrwale pracuje. Jedni zarabiają więcej, pozostali mniej, lecz wszyscy działamy, aby utrzymać swoją rodzinę. Każdy z nas powinien chociaż trochę orientować się w jaki sposób obliczana jest jego wypłata oraz z jakiego powodu nie bierze do dłoni calutkiej sumy jaką ma w kontrakcie.


arapneumatik, przemysł


ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych
Author: Northern Ireland Executive
Source: http://www.flickr.com


Te wszelakie zapisy opisuje ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jest wiadome, iż nikt nie zna tej ustawy na pamięć, jednak coś trochę winniśmy wiedzieć na ten temat. Ustawa (zobacz niszczenie dysków twardych) o podatku dochodowym od osób fizycznych jest cały czas uaktualniana, gdyż co rusz wchodzą w bycie jakieś nowe przepisy. W artykule takim jak ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych moglibyśmy zorientować się m.in. jaka jest wielkość opodatkowania i poznać kwotę wolną od podatku. Wszystkie te sprawy porusza ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ostatnio ustawa o podatku (zobacz kliknij w link) dochodowym od osób fizycznych została uaktualniona pierwszego stycznia aktualnego roku.
narzędzi
Author: chinnian
Source: http://www.flickr.com


Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych powie nam co to w zasadzie jest podatek dochodowy od osób fizycznych. Jest to w inny sposób mówiąc ryczałt od dochodów osobistych. W Polsce podatek ten reguluje ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jest to ordynacja z dnia dwudziestego piątego lipca 1991 r. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych twierdzi, iż płatnikami podatku dochodowego są osoby fizyczne, czyli wszyscy obywatele. Persona fizyczna to wszelki z nas.


Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych mówi, że do zakresu przedmiotowego podatku od dochodów należą wszystkie dochody podatnika. Istotne jest, aby choć ciut orientować się w tej ustawie. Bo może akurat nam się taka wiedza przyda?