Na co zwrócić uwagę wybierając biuro księgowe?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Decyzja o wyborze biura księgowego wiąże biznesowych partnerów na długo, dlatego ważne jest, ażeby wybór był gruntownie przemyślany.


Zakres prac rachunkowych wyświadczanych przez biura księgowe jest zwykle podobny, gdyż wypływa on z wymogów prawa: jest nim Księgowość fiskalna oraz obsługa kadrowo-płacowa.


agencja
Author: Rod Raglin
Source: http://www.flickr.com
Poniektóre biura rachunkowe w Olsztynie starają się jednak podwyższyć obowiązkowy zakres o księgowość finansowo-zarządczą, dając przedsiębiorcom na miarę ich wymogów, możliwość pełnego wglądu w formę finansową Przedsiębiorstwa. Jeżeli mamy wyjątkowe wymogi, warto je zawczasu omówić, bo to, co nam wydaje się zrozumiałe, dla biura księgowego może już takie nie być.


Z pewnością nie spełni naszych oczekiwań biuro rachunkowe, z jakim kontakt będzie ograniczony, taki, jaki sprowadzać się będzie do pośrednictwa firmy kurierskiej. Wtenczas nie możemy zadać księgowej ważnych dla nas pytań i skonsultować z nią bieżących i przyszłych spraw.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie prezentującym pokrewne wiadomości. Są równie emocjonujące, ponieważ dotyczą tego samego tematu.

Czy rozmiar biura rachunkowego ma znaczenie ? Teoretycznie każde biuro księgowe powinno wyświadczać usługi na podobnym poziomie. Jednakże w praktyce mogą tutaj zaistnieć pewne różnice, istotne z punktu widzenia klienta. W większym biurze rachunkowym klient, wśród wielu innych tam obsługiwanych, staje się w wyższym stopniu anonimowy. Z kolei zaś, przez wzgląd na potencjalnie szerszą specjalizację, zaproponowane mogą zostać petentowi usługi komplementarne, wykraczające poza standardową księgowość, takie jak przykładowo ubezpieczenia bądź kredyty.


Małe biuro rachunkowe tworzy zdecydowanie bliższą relację z klientem. Jednakże to jakiego rodzaju biuro wybierzesz, zależy także od tego czy zamieszkujesz w wielkim mieście czy w małej miejscowości.