Kto "panuje" w kasynie?

Moje wpisy

Krupierzy są nieodłączną częścią kasyna. W trakcie gier hazardowych reprezentują kasyno a także "trzymają" bank, a do ich zadań należy także prowadzenie gry albo doglądanie jej prawidłowego toku.


Krupiera zastaniemy przy stole z ruletką, blackjacka oraz przy wielu innych grach w karty. W przypadku gry w ruletkę francuską krupierzy pracują w zespole. Pewien krupier komunikuje początek jak też koniec obstawiania , kręci okręgiem ruletki i komunikuje, jaka liczba jest wylosowana. Dwóch pozostałych krupierów z pomocą grabek ogarnia rozstawienie żetonów na stole, a potem wypłaca wygrane - w toku obstawiania nie wolno podawać własnych numerków krupierowi do dłoni. Jednakże w ruletce amerykańskiej wszystkie czynności realizuje jeden krupier. Na dodatek całą grę obserwuje krupier nadzorujący. Nie bierze on wprost udziału w grze, a wyłącznie bada, czy poprawnie przebiega proces czynienia zakładów, czy nikt ze znajdujących się przy stoliku nie oszukuje , a również czy sama gra przebiega dokładnie podług ustalonych reguł.


aplikacja firmowa
Author: U.S. Army CERDEC
Source: http://www.flickr.com
W grze w kości krupier również ogłasza, kiedy można czynić zakłady jak też informuje, jaki jest wynik rzutu a także czy następuje druga runda gry, czy też wynik jej rozstrzygnął się już w pierwszej rundzie. W karcianych grach, przykładowo w blackjacku, to właśnie krupier rozdaje karty jak też jest naszym współzawodnikiem – jeśli jego karty są lepsze od naszych, tracimy a nasze żetony trafiają do banku.


Krupierem może być w zasadzie każdy, kto przejdzie właściwe szkolenie, lecz przyda się też dobra zdolność szybkiego kalkulowania w pamięci a także wytrzymałość na pracę w godzinach nocnych.