Podstawowy ekwipunek na górskie wycieczki czyli co należy mieć przy sobie, aby wędrowanie było bezpieczne i przyjemne.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Jedną z popularniejszych sposobów na aktywny wypoczynek jest wędrowanie po górach. O ich dużej popularności najlepiej świadczą szlaki, na których przy ładnej pogodzie można spotkać rzeczywiście sporo wielbicieli tej aktywności. Lecz wychodząc nawet na prosty szlak przy pięknej pogodzie pamiętać należy, że idzie się w góry, jakie niekiedy mogą być mało przewidywalne. A tymczasem dużo bardziej nieprzewidywalni będą niektórzy turyści, bo to co można zobaczyć na szlakach czasami jest naprawdę przerażające.


Turysta na skale
Author: Matt Matches
Source: http://www.flickr.com
Wyjście na cały dzień wędrówek po Tatrach w sandałach to już nawet nie jest lekkomyślność, zachowania tego typu trzeba nazywać znacznie dobitniej. I niestety czasami może się to skończyć jakimś nieszczęściem, na przykład złamaną nogą czy potłuczeniem. Dlatego też trzeba pamiętać o tym, żeby na każdą wycieczkę wychodzić z pewnym wyposażeniem. Nie tylko zagwarantuje to odpowiedni komfort chodzenia, lecz również uchroni przez różnymi niebezpieczeństwami, jakie na każdym szlaku mogą czekać na nieostrożnych, nieprzygotowanych turystów.

Buty w góry
Author: hrvargas
Source: http://www.flickr.com
Podstawą górskich wędrówek są buty, wygodne, mające mocną podeszwę. Muszą być one na tyle wysokie, żeby chroniły kostki przed możliwością skręcenia, jeżeli pogoda będzie mniej pewna, to powinny być również odporne na deszcz. Bez odpowiedniego obuwia nie można nawet myśleć o wycieczce, a tym bardziej wcielać w życie tych pomysłów. Ważna jest również pozostała garderoba, którą się niesie ze sobą. Pamiętać należy o zabraniu czegoś ciepłego, przykładowo polara, a także przeciwdeszczowej kurtki. W wysokich partiach pogoda zmienić się może bardzo szybko, więc jeżeli nawet przy wyjściu świeci słońce, to nie można o tym zapomnieć.

Ten artykuł wydał Ci się ciekawy? Masz chęć na kolejne opisy? Zatem nie zwlekaj i klikaj teneryfa z niemiec w ten link.

Aby te ubrania nie musiały przeszkadzać w czasie wycieczki, to przyda się również jakiś pojemny plecak adidas, do którego warto jeszcze spakować latarkę, naładowany telefon i zapas wody i jedzenia. I na koniec trzeba pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej sprawie, jaką jest rozsądek, nie kupi się go w żadnym sklepie, lecz każdy sam może się o niego postarać.