Komornik jako funkcjonariusz publiczny, poręczyciel wykonalności orzeczeń prawniczych

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Dłużnicy, którzy nie płacą swoich zobowiązań nie mogą czuć się bezkarni, prędzej, czy później przyjdzie do jego mieszkania komornik.


Komornik to funkcjonariusz publiczny, gwarant wykonalności wyroków sądowych opublikowanych w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej.


Oznacza to, że realizując swoją pracę, egzekutor korzysta ze szczególnej ochrony prawa karnego, jaka przysługuje funkcjonariuszom publicznym.
dowiedz się na temat licytacji komorniczych z Wrocławia
Source: pixabay.com

Jednocześnie powinno się pamiętać, że jako funkcjonariusz publiczny egzekutor podlega szczególnej odpowiedzialności w wypadku popełnienia wykroczeń urzędniczych. Egzekutor funkcjonuje przy sądach rejonowych, w rewirach. To obszar właściwości sądu rejonowego, lub paru sądów, w jakim pracuje na ogół więcej aniżeli jeden komornik. Działa on zwykle w swoim obrębie, lecz wierzyciel ma prawo wybrać egzekutora z innego obszaru, a nawet innej części kraju.

Gdy będziesz poszukiwać pokrewnych danych na wątek podnoszony w powyższym poście, to wejdź tu (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-pracy/) - niewątpliwie te materiały również Cię zaintrygują!

Prawo wyboru nie przysługuje tylko w tematach o egzekucje z posiadłości. Jego zasadniczym zadaniem jest kierowanie egzekucji sądowej.


Egzekucje sądowe polegają na tym, że przy wdrożeniu scharakteryzowanych środków przymusu dąży się do wyegzekwowania z majątku dłużnika należności dla wierzyciela. Procedura cywilna odróżnia dwa warianty egzekucji sądowej, świadczeń finansowych, oraz niefinansowych.

Kliknij na odnośnik (https://www.certificator.eu/), on przybliży Ci wątek, który Cię właśnie zaintrygował. Przeczytaj tekst, zawierający interesujące informacje.

Licytacje komornicze z Wrocławia mogą być przeprowadzane z nieruchomości, ruchomości, uposażenia za pracę, z rachunków bankowych, z wierzytelności, oraz z pozostałych praw majątkowych.
W działaniu egzekucyjnym zasadniczo obowiązek okazania elementów majątku dłużnika leży na wierzycielu. Licytacje komornicze odbywają się zawsze jawnie, w obecności i pod dozorem sędziego, również w obecności komornika - czytaj więcej.