Długa tradycja cukiernictwa w kraju.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Cukiernictwo w Polsce ma długą tradycję. Najsłynniejsze cukiernie powstały w dwudziestoleciu międzywojennym, a niektóre pod koniec XIX wieku. Prawdziwe cukiernictwo to rzemiosło z pasją. Można powiedzieć, że łączy w sobie zamiłowanie do wyrobów z cukru ze sztuką. Trzeba spojrzeć na wyszukane torty i ciasta, aby uświadomić sobie, że wyprodukowanie tak pięknie wyglądających słodkości, wymaga nie lada zdolności.

krajowe cukiernictwo zostało nieco zaniedbane w PRL-u. W tamtych czasach nie było pozwoleń. Były gotowe przepisy, pomysłowość nie były pożądanymi cechami u pracowników cukierni. W dzisiejszych czasach widać wyraźnie swoisty renesans profesjonalnego cukiernictwa. Sytuacja ta to przede wszystkim niekwestionowana korzyść dla wszystkich łasuchów. Najbardziej znane cukiernie znajdują się w Paryżu. We Francji wybrane cukiernie mają niezwykle odświętny charakter. Ciastka sprzedaje się w gustownym wystroju wnętrza. Wyroby są wystawione w szklanych gablotach i pakowne w złote pudełka.

Zaintrygował Cię powyższy wpis? Należy kliknąć w poniższy link i można zobaczyć tu pozostałe nasze wątki. Myślimy, że również Ci się spodobają.

We Francji cukiernictwo jest rzeczywiście na niedoścignionym poziomie i urasta do rangi sztuki. Tajemnica tkwi przede wszystkim w wyjątkowej technice, które w naszym kraju są po prostu nieznane. Czytaj dalej
Author: O'CCAFFE
Zawodowe cukiernictwo polega głównie na tworzeniu nowych smaków. Oczywiście istnieje też cukiernictwo przemysłowe. Tutaj również oczekuje się umiejętności zawodowych, jednak wytwórstwo na masową skalę nie wymaga większej kreatywności.Praktycznie praca w tym zawodzie, jeśli mamy dobre wykształcenie może być opłacalna i łatwo znaleźć zatrudnienie. W mniejszych i większych miastach|każdym mieście|niejednym mieście znajdują się czasami liczne cukiernie lub fabryki wyrobów cukierniczych. Jeżeli dajmy na to szukamy w internecie: praca Opole, praca cukiernik, to z pewnością nie będziemy mieć kłopotów z zatrudnieniem. Author

Jeśli chcemy wykonywać zawód cukiernika, powinniśmy ukończyć właściwą szkołę lub profesjonalny kurs.

Masz zamiar pogłębić własną wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy pomóc. Wystarczy wejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej kurs pierwszej pomocy warszawa szczegółów.

Absolwent szkoły powinna być wyuczona do wykonywania istotnych w zawodzie czynności. Są to między innymi: sporządzanie półproduktów i gotowych wyrobów cukierniczych oraz biegłość dekorowania.
Dalsza cześć