Co będzie najlepsze: jednoosobowa działalność czy umowa franczyzową? Oraz kalkulator odsetek ZUS – wielokrotnie wyszukiwane frazy w Internecie związane z pracą

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

W obecnych czasach coraz więcej obywateli zastanawia się i korzysta z takiej formy zatrudnienia, jaką jest samozatrudnienie. Rejestrują oni własne działalności gospodarcze, dzięki czemu sami są dla siebie szefem i nie są od nikogo zależni. Są one idealną postacią pracy dla jednostek, które posiadają problem z robieniem czyiś nakazów.

podatki
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Możliwości zdobycia zatrudnienia

Współczesne prawo pracy dopuszcza każdej jednostce zarejestrować działalność gospodarczą. Mając ją można zatrudniać inne jednostki, jako własnych pracowników bądź działać, jako działalność jednoosobowa, która współcześnie jest jedną z najpopularniejszych form działalności w Polsce. Działalność jednoosobowa jest idealną odmianą pracy dla osoby zorientowanej na cel, posiadającej interesujące projekty na rozwój własny jak i swojej firmy. Także dla jednostek, które nie lubią się podporządkowywać innym i mają swoje zdanie. Umożliwiają one także współdziałanie z innymi dużymi firmami, które coraz chętniej zamiast zatrudniać własnego pracownika współdziałają z jednostkami posiadającymi własną działalność jednoosobową. Jednym z typów współdziałania pomiędzy firmami jest umowa franczyzowa (), która bazuje na sprzedaży (zobacz księgowość dla samozatrudnionych) usług lub produktów, która jest stale i silnie oparta na współpracy pomiędzy zakładami, które są oddzielne i niezależne od siebie w sposób prawny i finansowy. Umowa franczyzowa jest coraz bardziej znana w Polsce i coraz więcej ludzi korzysta z tego rodzaju zatrudnienia.

prowadzenie firmy
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com
Poprawne wyliczenie odsetek za ZUS

Posiadanie swojej działalności gospodarczej niewątpliwie posiada dużo pozytywnych stron. Jednak każdy, kto prowadzi taką działalność wie, że idzie za tym także sporo rzeczy do załatwienia, o których trzeba pamiętać ponieważ nikt inny tego za nich nie dokona a które mogą skutecznie zrazić do stworzenia własnej firmy. Przede wszystkim pamiętać zawsze trzeba o punktualnej zapłacie za podatek i za składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Jeśli jednostka opóźni się jeden dzień płaci za to odsetki. Aby je dobrze obliczyć można skorzystać z aplikacji: odsetki ZUS kalkulator (). Odszukać ją można bez kłopotu w Internecie po wpisaniu hasła odsetki ZUS kalkulator. Po skorzystaniu z niego można mieć przeświadczenie, że przekonana kwota jest właściwa i nie posiada się już żadnych zaległości.