W jaki sposób można by stać się konserwatorem dzieł sztuki?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Odrestaurowywanie różnych antyków oraz pamiątek po przeszłości jest interesującym zajęciem, które jest wyśnione dla sympatyków przeszłości. Potrzebuje ono dużej wiedzy oraz sporych zdolności praktycznych, przy czym to zawód doceniany zarówno w Polsce, jak i poza jego granicami.


Jeżeli zastanawiasz się, kim jest konserwator zabytków, to pamiętaj, że jest to osoba, której głównym obowiązkiem jest dbanie o zabytki, zapobieganie ich stałemu niszczeniu oraz usuwanie przyczyn powstałych podczas lat uszczupleń.


konserwator
Author: La Citta Vita
Source: http://www.flickr.com




Mianem profesjonalnego konserwatora zabytków najczęściej określa się specjalistę zatrudnionego w wojewódzkim urzędzie Ochrony Zabytków. Żeby zostać konserwatorem zabytków trzeba podzielić odpowiedź na 2 elementy. Po pierwsze kwestia nieformalna: konserwator musi posiadać właściwe zdolności manualne, a również rozległą wiedzę z przedziału historii oraz chemii.


Druga kwestia formalna, aby prowadzić takiego typu czynności konserwatorskie, restauratorskie, badania konserwatorskie czy roboty budowlane lub czynności architektoniczne albo z zakresu archeologii, należy posiadać tytuł specjalistyczny magistra osiągnięty w ramach studiów na kierunku konserwacja oraz restauracja dzieł sztuki lub na specjalności w zakresie konserwacji zabytków. Wymagane jest też zdanie obowiązkowej 12-sto miesięczne praktyki, której przedmiotem jest konserwacja lub badanie badanie satysfakcji klienta ankieta zabytków, które są wpisane do ewidencji zabytków.


Wybrane przedmioty, z jakimi napotka się kandydat w trakcie studiów na wydziale konserwacja i restauracja dzieł sztuki to teoria i sposoby konserwatorskie, dokumentacja architektoniczna konstruktorska, konserwacja obiektów architektonicznych, regeneracja i wzmacnianie obiektów budowlanych, prewencja konserwatorska, rewitalizacja zasobów urbanistycznych.