Atrakcje turystyczne w Szczawnicy

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Szczawnica to miejscowość uzdrowiskowa z ponad dwustuletnią tradycją. Unikalne usytuowanie uzdrowiska (w kotlinie Grajcarka) powoduje, iż tworzy się w tym miejscu unikalny mikroklimat, natomiast dostępne bogactwo przyrodnicze oraz inne atrakcje są na wyciągnięcie dłoni.

Dostępność ośrodków noclegowych jest tutaj nadzwyczaj duża. Starczy w przeglądarkę wbić hasło: domki Szczawnica czy domki letniskowe Szczawnica ażeby znaleźć mnóstwo ofert (my możemy polecić tę stronę). Szczawnica jest to miasto uzdrowiskowe, umiejscowione na południu naszego państwa nad potokiem Grajcarkiem. Miejscowość umiejscowiona jest między Beskidem Sądeckim, a Pieninami, które wznoszą się już za doliną potoku Grajcarka. W mieście tym swój początek ma rowerowo-pieszy szlak, mieniony Drogą Pienińską, który prowadzi niedaleko rzeki Dunajec po czym kończy się w Czerwonym Klasztorze na Słowacji. Dostęp do przeróżnych atrakcji turystycznych jest jednym z decydujących punktów przy wyborze miejsca odpoczynku.

Szczawnica położona w południowej części Polski, zaraz przy granicy ze Słowacją, może pochwalić się dużą liczbą atrakcji dla osób o różnorodnych potrzebach a także w różnym wieku. Posiada atrakcje turystyczne dla maluchów, dla młodzieży, lecz także dla dorosłych. Każdy odnajdzie coś dla siebie, to wymarzone miejsce dla wielbicieli sportu, w tym sportów ekstremalnych, ale także dla osób lubiących odwiedzać ciekawe budowle, poznawać cudne zakątki przyrody lub po prostu - pospacerować, odpocząć a także zrelaksować się.

Author: Blaye Cotes de Bordeaux
Source: http://www.flickr.com
Szczawnica jak też jej okolice stworzone są do turystyki rowerowej - amatorskiej oraz zawodowej. Wielość szerokich ścieżek sprawia, iż w krótkim czasie możesz zwiedzić o wiele więcej atrakcji niż w wypadku pieszej wędrówki.

Oczywiście, że w internecie znajdziesz pasjonujące treści.Na opisywany temat też przeczytasz intrygujące informacje – sprawdź to I przejdź na kolejną stronę (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-czestochowa)!

Wyjątkowo zachwycająca jest popularna trasa do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, jaka swój start ma w samej Szczawnicy. W Szczawnicy znajduje się start wielu ścieżek rowerowych oraz krajoznawczych szlaków rowerowych, którymi można dojechać praktycznie we wszystkie intrygujące wędrowców miejsca.Szlaki rowerowe można z sobą łączyć, wydłużać czy skracać, dostosowując całą eskapadę rowerową pod względem długości, trudności bądź zwiedzania. Gwarantowane są przepiękne widoki. Istnieje opcja pożyczenia rowerów do własnego użytku na cały dzień. Usługę tę realizują rozmaite pensjonaty czy też profesjonalne wypożyczalnie rowerów.

Masz jakieś problemy ze odszukaniem rzetelnych wiadomości? To zerknij na tekst (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Dominikana) opublikowany w tym serwisie a przekonasz się, że to jest wszystko, co konieczne.

Mapę szlaków rowerowych możemy otrzymać w informacji turystycznej.