firma

Moje wpisy

Czy to jeśli chodzi o odliczanie składek ZUS, czy standardowy leasing samochodu jedynie fachowy księgowy będzie w stanie nam dobrze doradzić

Sep
04
kasa fiskalna
Mało jest takich zawodów, jakie w perspektywie lat nie tracą swojej roli. Ale tego typu dziedzina jak księgowość zdaje się zawsze odgrywać istotną rolę, gdyż zawsze będzie funkcjonował rynek wymiany, który obliguje do realizacji różnego rodzaju operacji finansowych. Muszą być one odpowiednio rozpisane i podliczone, dlatego nawet deregulacja zawodu księgowego nie miałaby wpływu na zmniejszenie roli tego zawodu.
Posted By addmean read more

Bazowe zagadnienia z zakresu prawa pracy powinien znać nie tylko każdy pracownik, ale również każdy uczeń

Aug
30
biuro rachunkowe
Author: John Davis
Source: http://www.flickr.com
Kiedy nadchodzi czas na podjęcie pierwszej pracy, wtedy też młodzi ludzie bywają zmuszeni poznać bazowe wiadomości z zakresu prawa pracy. Rzecz jasna nie bywa to jakimkolwiek obowiązkiem, ale warto znać swoje prawa, szczególnie wtedy, kiedy obejmujemy stanowisko w prywatnym przedsiębiorstwie. W dzisiejszych czasach pracodawcy bardzo często naciągają przepisy, a konsekwencją takiego postępowania jest np. wydłużenie czasu pracy.
Posted By addmean read more

Jak dobrze zająć się księgowością w swojej firmie, wady i zalety internetowych biur księgowych.

Aug
22
finanase firmowe
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób twierdzi, że prowadząc firmę należy się skupić na jej prowadzeniu, a nie rozliczaniu podatków i wypisywaniu różnych deklaracji. I rzeczywiście tak dobrze żeby było, bo przecież właściciel ma działać i zarabiać, a policzenie podatków od tego co zarobi pozostawić odpowiednim osobom. Jak w praktyce jednak wychodzi, w środowisku drobnych przedsiębiorców i biznesmenów bardzo różnie może z tym być.
Posted By addmean read more

Jak zapobiec kłopotów przed zaakceptowanie dokumentu - profesjonalne opiniowanie umów.

Aug
08
Prawo umów handlowych
Każdy z nas zawarł w życiu niejedną konwencję. Były to umowy wykonania usług sieciowych, umowy podpisane z telefonistą komórkowym jak i umowy najmu domu. Tymczasem kto z nas przed podpisaniem owej umowy, konsultowało ją z prawnikiem czy doradcą finansowym?
Posted By addmean read more

Nowy mechanizm finansowy - czy jesteś na to przygotowany?

Jul
29
zyski
Każdy wie o tym, że gdy zaciągamy zobowiązanie, musimy go oddać. A gdy zaciągamy pożyczkę w banku, jesteśmy zmuszeni oddać więcej, niż pożyczyliśmy, gdyż oprócz kapitału spłacamy również odsetki. Warto brać kredyty, lecz trzeba to czynić mądrze, w przypadkach, które to motywują, a także nie wolno przeholować w kwocie, na którą się zadłużamy. Kosztem zadłużenia są procenty i prowizje, zobowiązanie więc kosztuje tyle, ile nadpłacimy nad kapitał, który pożyczymy.
Posted By addmean read more

Pages

Subscribe to RSS - firma