Jak dobrze zająć się księgowością w swojej firmie, wady i zalety internetowych biur księgowych.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Wielu ludzi jest zdania, że prowadząc firmę należy się skupić na tym, żeby ją prowadzić, a nie obliczaniu podatków i wypełnianiu różnych deklaracji. I rzeczywiście tak dobrze żeby było, bo przecież właściciel ma pracować i zarabiać pieniądze, a obliczenie podatków od tego co uda mu się zarobić pozostawić odpowiednim osobom. Jak w praktyce jednak wychodzi, w środowisku drobnych przedsiębiorców i biznesmenów bardzo różnie może z tym być.


samochód firmowy
Author: DiamondBack Truck Covers
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nich zajmuje się również sprawami księgowymi w swojej firmie. Mimo że nie jest to jakaś tajemna wiedza i chyba każdy biznesmen powinien wiedzieć jak wypisać fakturę vat (dalsza część), to jednak raczej to nie jest dobry pomysł. Głównie z tego powodu, że zapoznanie się z księgowością wymaga jednak pewnego czasu i zaangażowania, jaki można by było dużo efektywniej wykorzystać. A po drugie łatwo w tym ogromnym gąszczu przepisów zrobić jakąś pomyłkę, która będzie miała duże konsekwencje, jeżeli ją znajdzie urząd skarbowy i nagle będzie trzeba tłumaczyć z tego, co zostało zawalone.

Z tego też powodu nawet przy niedużej działalności zdecydowanie polecane jest korzystanie z usług dobrych biur rachunkowych. Dzisiaj możliwości są znacznie większe, bo pojawiły się niedawno serwisy internetowe, umożliwiające realizację całej księgowości zdalnie, na ich serwerach. Plusem tego typu serwisów jest po pierwsze cena, przeciętny miesięczny abonament wynosi kilkadziesiąt złotych, więc nie będą to jakieś wygórowane sumy w porównaniu z korzyściami, jakie można osiągnąć.


Serwisy tego typu pozwalają na dość zaawansowane księgowanie, włącznie z pomocą profesjonalnych specjalistów od księgowości, więc nawet tego typu sprawy jak leasing samochodu nie powinny stanowić większego problemu - sprawdź tu. Bardzo interesująco prezentują się one również pod względem możliwości i funkcjonalności, zawierają wiele sprawdzonych w księgowości narzędzi, typu kalkulator (zobacz kalkulator wynagrodzeń pracodawcy) odsetek podatkowych (więcej na stronie). Kolejnym plusem wirtualnych biur rachunkowych jest mobilność, można z nich korzystać w zasadzie ze wszystkich miejsc, które ma podłączenie do internetu.